U subotu i nedjelju, 08. i 09. veljače 2014. godine u Karlovcu, u organizaciji kickboxing kluba "Tigar" iz Karlovca i Hrvatskog kickboxing saveza, održan WAKO europski kup u kickboxingu. Na natjecanju je nastupilo ukupno 1245 natjecatelja iz 117 klubova iz 15 zemalja. U subotu su nastupili natjecatelji na tatami disciplinama, dok su u nedjelju nastupili natjecatelji u ringovnim disciplinama.

Na ovom velikom i snažnom natjecanju u najzahtjevnijoj disciplini low kicka nastuplia su i tri člana osječkog kickboxing kluba "Sveti Duh".

Katarina Benčina nastupila je u kategoriji seniorki do 56 kg i u prvom kolu odlukom sudaca pobijedila Ančicu Anđelić iz kickboxing kluba "Impact" iz Našica. U drugom kolu odlukom sudaca Katarina je izgubila od Ane Vignjević iz kickboxing kluba "Mega centar" iz Rijeke i tako osvojila treće mjesto u navedenoj kategoriji.

Ivan Zidar nastupio je u kategoriji seniora do 63,5 kilograma. Ivan je u prvom nastupu uvjerljivo pobijedio Tomislava Vudana iz kickboxing kluba "LKB" iz Zagreba, da bi u finalnoj borbi pobijedio odličnoga Henrika Bjorskqisia iz Finske prekidom u drugoj rundi jer se finac nije mogao nastaviti boriti zbog puknuća nosa. Dvije pobjede i osvojeno zlato u navedenoj kategoriji.

Luka Jurić nastupio je u kategoriji seniora do 91 kilograma. Luka je u prvoj borbi pobijedio Ninu Tolića iz kickboxing kluba "Alfa" iz Zagreba. U drugoj borbi pobijedio je borca iz Bosne i Hercegovine Ibrahima Okanovića predajom nakon prve runde i dva brojanja u istoj, da bi u trećoj finalnoj borbi jednoglasnom odlukom sudaca pobijedio reprezentativca Hrvatske Marka Vidovića iz Otoka.

Po završetku natjecanja Luka Jurić je proglašen najboljim seniorskim borcem u disciplini low kick.

U svezi nastupa članova kickboxing kluba "Sveti Duh" iz Osijeka, glavni trener u klubu Tomislav Bilandžić je rekao: - Jako sam zadovoljan nastupom naših članova na navedenom natjecanju. Bila je ovo dobra generalna proba pred nadolazeća državna prvenstva na kojima također očekujemo dobre rezultate naših članova. -

Tekst i foto: Tomislav Bilandžić