U subotu i nedjelju, 18. i 19. siječnja, u Samoboru je održano najveće natjecanja u Hrvatskoj – Grand Prix Croatia. Na tatamijima samoborske sportske dvorane nastupilo je rekordnih 1300 sportašica i sportaša iz 195 klubova i 17 nacionalnih selekcija (Bosna i Hercegovina, Bugarska, Češka, Danska, Njemačka, Grčka, Crna Gora, Mađarska, Israel, Italija, Latvia, Makedonija, Poljska, Srbija, Slovačka, Slovenija i Hrvatska), a među njima i članovi Karate kluba Osijek Žito: Tea Šojat i Hrvoje Vidović.

Tea je nastupila u kategoriji kate seniorke u kojoj je bilo ukupno 11 natjecateljica. Dobar je ždrijeb oslobodio Teu nastupa u prvom kolu pa je u drugom nastupila protiv reprezentativke iz Slovenije katom Unsu tijesno izgubivši s 3: 2. U repasažnom meču Tea je katom Kanku sho bila bolja druge članice slovenske reprezentacije te je tako osvojila brončanu medalju.

Hrvoje Vidović nastupio je u dvije kategorije: mlađi seniori te seniori. U kategoriji mlađi seniori Hrvoje je izgubio u prvom kolu od reprezentativca Klarića 4 : 1, dok je u seniorskoj konkurenciji izgubio od predstavnika Italije rezultatom 3 : 2.

Sljedeći će ogled članovi Kluba imati će na Otvorenom prvenstvu Virovitice koje će se održati 01. veljače.

Tekst: Karate klub Osijek