Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Danas su završila finalna natjecanja na juniorskom međunarodnom natjecanju u Novom Sadu. Natjecanje se održavalo u svim mlađim dobnim kategorijama zaključno sa juniorima. Okupili su se gimnastičari i gimnastičarke iz Bugarske, Rumunjske, Češke, Tunisa, Južne Afrike, Austrije, Italije, Srbije, Slovenije i Hrvatske.

Natjecanje je završilo iznimno uspješno za hrvatske reprezentativce, gimnastičare GK Inova gim. Ferdinand Durgel nakon jučerašnjeg plasmana u finale sa 4. pozicijom, danas je mnogo bolje odradio svoju vježbu i osvojio zlato na spravi sa 13.400 bodova ispred Tunižanina Mohameda Aziza i Čeha Michala Smeikala. Ovim svojim nastupom Ferdinand je najavio da se od njega s pravom može očekivati dobar rezultat na juniorskom prvenstvu Europe u svibnju iduće godine.

Andrej Korosteljev je također bio zlatni, ali ne na svojoj najboljoj spravi parteru koju zadnjih mjesec i pol dana nije trenirao zbog bolova u leđima, nego na konju sa hvataljkama! Pokazao da se uskoro od njega mogu očekivati veliki rezultati i na konju sa hvataljkama. U finale je ušao kao trećeplasirani, odradio odlično svoju vježbu i suvereno pobjedio sa 13.600 bodova ispred reprezentativnog kolege Vinka Kirinića i Bugara Dimitra Dimitrova.

Interesantno je da je Andrej prvi puta nakon osvojene juniorske medalje na EP prije godinu i pol nastupio za juniore. Inače se poslijednjih godinu i pol dana ravnopravno borio sa najboljim svjetskim seniorima. Ovo natjecanje mu je poslužilo kao pripremno na iduću sezonu, prije svega za seniorsko EP koje će biti u Sofiji u svibnju 2014. gdje će se predstaviti sa jakim vježbama na parteru i konju.

Treći Inovaš Mislav Runje koji je jučer imao plasman za finale - 4. mjesto u kvalifikacijama konja sa hvataljkama nije mogao nastupiti u finalu jer su ispred njega bila dva hrvatska gimnastičara, klubski kolega Andrej i Varaždinac Vinko Kirinić koji je danas bio drugi. I Mislava kao Ferdinanda već od travnja očekuju izborna natjecanja za Juniorsko EP.

Ovako su gimnastičari GK Inova gim na najbolji mogući način završili ovu uspješnu sezonu i već od sutra kreću sa pripremama za 2014.godinu u kojoj ih očekuju mnoga velika natjecanja.

Tekst i foto: Saša Solar