Odlično posjećena međunarodna konferencija "WE-EEN"
20.11.2013. 15:13
Na Konferenciji je predstavljen projekt WE-EEN kojeg financira Europska komisija, pokriva deset europskih zemalja i 11 partnera-sudionika u projektu, a cilj mu je pružiti besplatne usluge zaštite okoliša malim i srednjim poduzetnicima u sektorima gospodarenja otpadom, površinske obrade materijala te proizvodnje elektronskog i elektroničkog otpada.
Gotovo punoj auli Rektorata pozdravnim su se riječima obratili Vladimir Ham, zamjenik gradonačelnika Osijeka, Martin Marolin, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i regionalni razvoj O-B županije te, kao domaćin konferencije, rektor Sveučilišta J.J.Strossmayera Željko Turkalj koji je konferenciju svečano otvorio.
O programu na europskoj razini govorio je Filippo Mazzariol, koordinator projekta iz Italije, koji je naglasio kao jedan od najvažnijih ciljeva projekta pružanje podrške poduzetnicima od strane pružatelja ekoloških usluga kroz EEN program. O provedbi projekta na razini Hrvatske te posebice slavonske regije govorio je Ivan Štefanić, direktor tvrtke Tera Tehnopolis koja je partner s hrvatske strane u ovom projektu.
Ostale teme o kojima se govorilo na konferenciji uključuju povećanje energetske učinkovitosti kroz WE EEN projekt, gospodarenje otpadom u Osječko-baranjskoj županiji, gospodarenje otpadom kroz prizmu medija i medijskih napisa, EMAS sustav gospodarenja otpadom, predstavljanje projekta eko-dizajna IMAGEEN itd. Svojim aktivnostima na polju gospodarenja otpadom i sanacijom odlagališta predstavili su se i studenti Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku.
Tekst i foto: M.M./Osijek031.com
Najava031: Međunarodne konferencije WE-EEN: Čarobnjak iz okoliša Europske poduzetničke mreže i usluge zaštite okoliša [program]
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)