U subotu, 16.studenog 2013. god. u Kutini je održan prestižni međunarodni kickboxing kup "Kutina 2013" na kojem je nastupilo 464 natjecatelja iz 61 kluba te pet država.

Kickboxing klub "Viktoria-Hrvatski sokol" jedini je klub iz Osijeka koji je sudjelovao na tom tradicionalnom međunardnom natjecanju. Ekipu je vodio dugogodišnji trener i sportski direktor Vjekoslav Beck, koji izražava žaljenje i čuđenje da nitko od ostalih osječkih kickboxing klubova nije prisustvovao na tom tradicionalnom turniru na kojem su mnogi osječki natjecatelji stjecali prva iskustva i osvajali vrhunske rezultate.

U disciplini Point Fight u kategoriji juniora nastupili su Filip Kovač -69 i Ivan Lončarević -74, koji je stariji kadet te osvojili brončane medalje, što je izvrstan rezultat s obzirom da su se borili sa seniorskim protivnicima sa znatno više iskustva. Time su kao mladi borci dokazali da njihovo vrijeme tek dolazi, i stekli njima značajno natjecateljsko iskustvo, što je i bio cilj stručnog vodstva kluba. Ivan Lončarević nastupio je i u disciplini Light contact -74, u kategoriji juniora te osvojio srebrnu medalju.

U kategoriji seniora Light contact -69 nastupili su: Filip Kovač koji je osvojio srebrnu medalju i Dominik Novaković koji je osvojio brončanu medalju.

Kickboxing klub "Kutina" predvođen timom koji vodi gosp. Josip Cerovec potvrdio je svoje dugogodišnje veliko iskustvo u dobroj organizaciji turnira, te su se dokazali kao izvrsni domaćini. Tehnički dio turnira pod koordinacijom tajnika HKBS-a gosp. Zorana Cicvare je uz vrlo korektno suđenje domaćih i inozemnih sudaca na četiri borilišta i ringu prošao besprijekorno i uz profesionalno sportsko ponašanje klubova, natjecatelja i trenera.

Tekst i foto: Vlatka Griner/kickboxing klub Viktoria Hrvatski Sokol Osijek

Povodom obilježavanja dana grada Osijeka 17.11.2013 održan je međunarodni karate turnir 9. Kup Osijeka. Na turniru je nastupilo oko tristotinjak natjecatelja, a za Karate klub Hrvatski sokol Osijek nastupilo je 13 natjecatelja te 3 ekipe i osvojili su ukupno 13 medalja (1 zlato, 6 srebro, 6 bronca).