Dvorana Zrinjevac i ovaj je vikend bila poprište izvrsnog futsala. Momčad Osijek Kelmea odigrala je u subotu navečer izvrsnu utakmicu punu preokreta. Oko 550 gledatelja na tribinama vidjelo je čak 13 golova.

Utakmici su prethodili light show te predstavljanje gostujućih i domaćih igrača, koje je publika pozdravila glasnim pljeskom. Po prvi puta je na jednom sportskom događaju osječka publika mogla vidjeti i spektakularne flamere.

Iako je momčad Osijek Kelmea na kraju slavila s vrlo uvjerljivim rezultatom, početne minute utakmice bile su u znaku gostiju iz Makarske, koji su mogli povesti odmah u prvoj minuti, ali je dobro intervenirao Mladina. Svoju terensku nadmoć iskoristili su minutu poslije kada je za vodstvo zabio Saša Babić. Osijek Kelme je u narednim minutama pokušao doći do izjednačenja preko Čavara i Duvančića, dok su gosti dva puta zaprijetili preko Vukovića. Momčad Novog vremena u ovom je razdoblju utakmice bila puno opasnija i samo zahvaljujući dobrim obranama Ivana Mladine nisu udvostručili svoje vodstvo. U sedmoj minuti Dražen Čavar je izvrsno pretrčao gostujuću obranu i zabio u rašlje za 1:1.

Nakon gola uslijedile su poluprilike obje momčadi. Mladina je ponovno dobro reagirao na prijetnje gostiju, a za Osijek Kelme neprecizni su bili Čavar i Horvat. Izjednačenje nije dugo trajalo i već su u osmoj minuti gosti poveli 2:1. Pogrešku Horvata u gol je pretvorio Vinko Robert Pavičić. Zatim su uslijedile dvije dobre intervencije Mladine, te prilike Kajfeša i Duvančića.

12. minuta je bila ključna za daljnji tijek utakmice. Nakon šestog prekršaja domaće momčadi, gosti su bili u prilici povećati svoje vodstvo iz kaznenog udarca. Pucao je Jelavić, obranio Mladina, ali su sudci bili mišljenja da je osječki golman izašao iz svog prostora te je kazneni udarac morao biti ponovljen. Ta odluka je naravno izazvala veliku ljutnju gledatelja u Zrinjevcu. Ipak, ponovljeni kazneni udarac je završio pored gola što je izazvalo veliku sreću dobro popunjenih tribina i podizanje atmosfere u dvorani.

Uslijedile su poluprilike s obje strane, ali su mreže mirovale sve do 16. minute. Kajfeš je izvrsno asistirao, a Dražen Čavar je pogodio za novo izjednačenje.

U 17. minuti Čavar je mogao ponovno biti strijelac, ali su njegovi pokušaju završili pored gola. Potpuni preokret uslijedio je u 18. minuti. Horvat je izvrsno ukrao loptu makarskoj obrani, pretrčao pola dvorane te zatim poentirao za 3:2, što je bio i konačni rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku osječke momčadi. Dobre šanse za gol imali su Kajfeš i Pandurević, a treba napomenuti i kako sudci nisu sudili očigledan prekršaj nad Horvatom te su tako ponovno razljutili brojne gledatelje.

Bolja igra Osijek Kelmea okrunjena je u 25. minuti kada je vodstvo, svojim drugim golom na utakmici, udvostručio Zvonimir Horvat. U idućoj minuti uslijedio je potpuni potop makarske momčadi. Stipanović je izvrsno predriblao gostujuću obranu i dobro pucao, nakon čega se lopta odbila od Jelavića do Andreja Pandurevića koji nije propustio zabiti. Pandurević je imao još jednu dobru šansu u 28. minuti. Nakon što je izigrao obranu gostiju njegov je udarac izvrsno skinuo gostujući vratar Zor.

Od 32. minute gosti iz Makarske su krenuli na sve ili ništa uvodeći golmana-igrača. To im se isplatilo te su u 33. minuti preko Babića smanjili na 5:3. No smanjenje vodstva nije dugo trajalo. U istoj minuti Horvat je iz blizine pogodio za 6:3. Svoj treći gol burno je proslavio, te dobio žuti karton.

Nakon ovog gola, dobre prilike za novo smanjenje vodstva imali su vratar Zor i Kazazić.

U 35. minuti je svoj četvrti gol na utakmici postigao Zvonimir Horvat, koji je pucao sa svoje polovice dvorane u nebranjeni gol gostiju. Potom je dobru priliku za povećanje vodstva imao Dražen Čavar, ali je njegov udarac završio u bloku gostiju.

U 37. minuti gosti su preko Vedrana Kazazića smanjili vodstvo na 7:4. Samo minutu poslije Dražen Čavar je ponovno povećao vodstvo na 8:4, pogodivši prazan gol sa svoje polovice terena, što je bio njegov treći gol na utakmici.

U zadnjim sekundama utakmice u strijelce se upisao i gostujući vratar Zor, te je tako utakmica završila rezultatom 8:5.

Ovo je bila prva pobjeda Osijek Kelmea u ogledima s Novim vremenom. Momčad Marina Smoje još je jednom pokazala kako igra sa srcem te kako su sposobni vratiti se nakon nepovoljnog rezultata. U idućem kolu Osijek Kelme gostuje u Solinu, nakon čega u Zrinjevac dolazi aktualni prvak Nacional.

Osijek Kelme se ovim putem ispričava svojim gledateljima što je utakmica zbog tehničkih problema kasnila preko 15 minuta te što zbog istih nije bilo mogućnosti za provođenje planirane nagradne igre.

Osijek Kelme je i nakon ovog kola ostao najposjećeniji klub u ligi ove sezone. U publici su se mogla zamijetiti i poznati Osječani i Osječanke, kao što su igrač NK Osijeka Ivo Smoje, bivši trener Osijeka Davor Rupnik te poznata glumica Sandra Lončarić Tankosić. Potporu sportskim kolegama su dale i rukometašice iz ŽRK Osijek, a zbog preklapanja termina utakmica ovaj put na tribini nisu mogli biti igrači NK Osijeka, koji su inače vjerni pratitelji Osijek Kelmea.

Čini se kako futsal postaje sve popularniji sport u gradu na Dravi.

Re: Futsal: Osijek Kelme, nošen Zvonimirom Horvatom, pobijedio Novo vrijeme Apfel 8:5
11-03-2013 08:04:18 pm :: futsalfan
Odlična atmosfera i jako zanimljiva utakmica, jako dobar futsal u našem gradu Smile Nadam se da će se tako i nastaviti, super je što su i poznati počeli dolaziti i podržavati klub!