Đapić traži krpanje rupa kraj katedrale
20.10.2006. 12:31

Slike automobila parkiranih usred velikih kaljuža, pri čemu je za izlazak iz vozila za kišnog vremena potrebno pravo umijeće, nikoga u vijećnici nisu ostavile ravnodušnim.
- Pitam gradonačelnika Đapića do kada će tolerirati ovakvo ponašanje stručnih službi grada, koje očito svoj posao ne rade dobro, kao i ponašanje koncesionara koji se mora pozvati na odgovornost te treba preispitati njegovu ulogu i rad, jer ovo što vidimo doista ne pripada Osijeku 21. stoljeća - rekao je Jakobljević.
Slike koje je Jakobljević snimio i sam Đapić nazvao je ruglom, no istaknuo je da je to i slika ugovora koji je s Elektromodulom sklopilo prethodno Gradsko poglavarstvo na čelu sa Zlatkom Kramarićem.
- Prema ugovoru, praktički jedina obveza koncesionara po pitanju uređenja i održavanja parkirališta je čišćenje snijega. To su potpisali naši prethodnici, što naravno ne znači da trebamo zažmiriti na takve pojave. Ovo doista daje tužnu sliku o središtu Osijeka i ja ću s vlasnikom Elektromodula razgovarati o tome da se povede veća briga o održavanju neasfaltiranih parkirališta, odnosno da se nastale rupe redovitije održavaju tucanikom ili nekim drugim prihvatljivim materijalom - rekao je Đapić i dodao da ima saznanja kako bi koncesionar rado asfaltirao te površine kada bi smio.
- Poznato je da su to privremena parkirališta, jer je na tim lokacijama predviđena gradnja stambenih i poslovnih objekata, pa je u skladu s tim nemoguće ishoditi građevinsku dozvolu za asfaltiranje - zaključio je Đapić.
Autor: Nikola Patković
Photo: Circa
Prenosimo s Jutarnji.hr
Objavio: Leon |
Komentari (4)
i baš me zanima da li će se netko u ovom tisućljeću pozabaviti njima.