Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Jučer se iz Brazila vratila Hrvatska kickboxing reprezentacija gdje se u vremenu od 01. do 06. listopada u gradu Guaruji održavalo seniorsko svjetsko prvenstvo u kickboxingu u disciplinama low kick i K-1.

Na navedenom svjetskom prvenstvu sudjelovalo je 413 natjecatelja iz 48 zemalja Svijeta. Boje Hrvatske branilo je 13 natjecatelja i 6 natjecateljki, od čega je troje članova kickboxing kluba "Sveti Duh" iz Osijeka.

Izidora Kovačević nastupila je u disciplini low kick do 52 kg i u prvom kolu izgubila odlukom sudaca 3:0 od Valentine Murgie iz Italije. Ivan Zidar borio se u disciplini low kick do 63,5 kg i u prvom kolu pobijedio odlukom sudaca 2:1 favoriziranog prvaka Kazahstana Rauna Smaugulova, da bi u drugom kolu izgubio odlukom sudaca 3:0 od prvaka s Mauritiusa Facsone Perrinea. Kao aktualni europski i svjetski prvak Luka Šimić je u prvom kolu bio slobodan. U četvrtfinalu se borio protiv prvaka Bjelorusije Tsimura Mamedaua kojeg je odlukom sudaca pobijedio 3:0. Istoga dana se u polufinalu borio protiv prvaka Turske Mahmeta Nadire Unala koga je pobijedio odlukom sudaca 2:1. U finalu se Luka borio protiv prvaka Rusije Basira Abakarova koga je prošle godine pobijedio u prvom kolu na europskom prvenstvu u Ankari. Ovoga puta, Luka je nažalost izgubio, nakon što je sudac na preporuku liječnika prekinuo borbu sredinom druge runde zbog posjekotine koja se pojavila ispod Lukinog oka. Luka je ozljedu zadobio u polufinalnoj iscrpljujučoj borbi, da bi u finalnoj borbi došlo do pogoršanja stanja i na kraju do prekida meča. Iako se Luka htio nastaviti boriti jer je borba do tada bila izjednačena, sudac u ringu to nije dozvolio. Osvajanjem drugog mjesta na ovom svjetskom prvenstvu Luka je nastavio niz osvajanja medalja na najvećim europskim i svjetskim natjecanjima.

Hrvatski reprezentativci osvojili su ukupno 9 medalja od čega 1 zlatnu, 5 srebrnih i 3 brončane, te time u ukupnom poretku zauzeli visoko 8. mjesto. Jedino zlkato za Hrvatsku osvojila je višestruka europska i svjetska prvakinja Nives Radić iz splitskog "Pit bulla".