Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Na velikom međunarodnom karate natjecanju Budapest open 2013. što se ovaj vikend održava u Budimpešti, nastupili su i članovi Karate kluba Osijek Žito: Tea Šojat i Hrvoje Vidović.

Tea Šojat se natjecala u konkurenciji seniorki te je u prvom kolu nastupila protiv slovačke reprezentativke Kataríne Longove s katom Kanku Sho. Slovačka je reprezentativka bila uspješnija od Tee ali i od drugih natjecateljica te se izborila za nastup u završnici natjecanja omogućivši Tei sudjelovanje u repasažnim mečevima. Tea je u prvoj repasažnoj borbi katom Enpi s lakoćom pobijedila domaću natjecateljicu K. Gyorgy rezultatom 5 : 0, nakon čega je u borbi za brončanu medalju nastupila protiv D. Balciarove, inače trećeplasirane sa ovogodišnjeg europskog prvenstva, izvodeći katu Unsu. Unatoč dojmljivoj izvedbi Tea je izgubila s tijesnim 3 : 2.

Hrvoje Vidović je nastupio u kategoriji mlađih seniora ( - 21). U prvom se kolu susreo sa češkim natjecateljem kojega je pobijedio s uvjerljivih 5 : 0. U sljedećem je kolu nastupio protiv mađarskog reprezentativca izvodeći katu Kanku Sho izgubivši s 3 : 2.

I Tei i Hrvoju je ovo svojevrsni kontrolni turnir prije prvog ovogodišnjeg nastupa u europskoj seniorskoj ligi Golden League što se održati sljedećeg tjedna (21. i 22. rujna) u Frankfurtu.

Tekst i foto: Jasmina Gorjanski/Karate kluba Osijek Žito