[31.08.2013.] U 8. kolu HNL-a Splićani su došli po bodove u Gradski vrt koje podjednako treba i Osječka momčad. To im nije pošlo za nogom. Činilo se kako će doći do podjele bodova jer je 0:0 dugo stajalo na semaforu.

Sve je razrješio Saša Novaković zgoditkom u sudačkoj nadoknadi i tako Gradu na Dravi i NK Osijeku donesao drugu ovosezonsku pobjedu i na konto nova vrijedna tri boda. Iskusni Ljubojević je u igru ušao u 75. minuti susreta i u sudačkoj nadoknadi ozbiljno zaprijetio splitskim vratima, no vratar Kalinić je obranio udarac. U situaciji se najbolje snašao Saša Novaković koji je pogodio iz blizine te tako prednost i pobjedu osigurao domaćoj momčadi.

Hajduk je tako zabilježio drugi ovosezonski poraz, a time je za splitsku momčad ujedno i nastavljena enigma Gradskog vrta obzirom kako već pola desetljeća nisu slavili u Osijeku.

[28.08.2013.] U subotu, 31. kolovoza 2013. godine, od 19 sati na Gradskom vrtu, odigravana se važna utakmica za NK Osijek protiv Hajduka. Cijena ulaznice za jugoistočnu tribinu je 10 kuna.

Navijači NK Osijeka pozivaju da im se priključite u što većem broju i pomognete osječkom prvoligašu u nezavidnoj situaciji u kojoj se našao.

"Samo 1 pobjeda i 6 poraza, samo 7 zabijenih i 21 primljenih golova. To je naša realnost, to je ono što trenutno jesmo. Samo dno i pretposljednje mjesto na tablici. U ovoj situaciji se sezonama nismo nalazili, a preko 30 godina smo u Prvoj ligi.

Svaka minuta utakmice je borba za opstanak i svaki tjedan novih 90 minuta borbe koje smo svi mi dio. Mi Osječani koji smo vjerni svome nećemo dopustiti da naš klub potone.

Sada smo najpotrebniji. Zajedno ćemo obraniti čast našeg Osijeka. Osijek sada treba sve nas, dok još ima vremena i dok nije kasno. Svaki čovjek nam je sada bitan, kupi ulaznicu, dođi na stadion, navijaj, podrži, pozovi prijatelja... Daj svoj doprinos, učini nešto! Osijek te treba!
", stoji na Kohortinim stranicama.

Re: Stadion Gradski Vrt: NK Osijek - HNK Hajduk
08-28-2013 04:24:33 pm :: milo_moje
kako HNK Hajduk danas igra utakmicu u gostima protiv Lokomotive, treba uzeti u obzir i njihovu premorenost (2 utakmice u 4 dana), trebalo bi se potruditi te ih iznenaditi.
08-30-2013 03:14:43 pm :: Redakcija 031
Na današnjoj konferenciji za medije trener Davor Rupnik i sportski direktor Miroslav Žitnjak najavili su utakmicu između NK Osijeka i HNK Hajduka koja je na rasporedu u subotu 31. kolovoza s početkom od 19 sati.

Trener Osijeka Davor Rupnik nada se pobjedi protiv Hajduka, a to misli ostvariti visokim presingom i borbom od prve minute.

Izjavio je: „I protiv Dinama na Maksimiru jednako ćemo igrati. Presing, visoki ritam i puno trke. Protiv svakoga isto i nadam se da ćemo na taj način ostvariti pobjedu.“

Što se tiče sastava trener nije htio ništa najavljivati izjavivši da to nije njegov stil te da ne voli ništa unaprijed otkrivati. Najavio je samo da će biti nekih sitnih promjena u sastavu te da ima jasnu viziju što i kako učiniti kako bi došli do svog cilja.

Na golu ostaje Zvonimir Mikulić te je trener izjavio da mu, iako je u lošijoj formi nego prošle sezone, Mikulić bitan kao i jedan od vođa u svlačionici i da ima njegovo puno povjerenje.

Ulaznice za utakmice mogu se kupiti na blagajnama stadiona i to po cijeni od 40 kuna za zapad te 30 kuna za istok, 10 kuna djeca, 50,00 kuna lože, 150 kuna VIP.
08-31-2013 12:15:15 pm :: Redakcija 031
08-31-2013 07:10:28 pm :: Redakcija 031
08-31-2013 09:34:13 pm :: partwish
Čestitke ekipi, lijepo jeznati da nam je hajduk redovita mušterija! Smile
09-01-2013 11:41:15 am :: milo_moje
kao što sam i napisao u prethodnom postu, igrači Osijeka su ipak uspjeli iznenaditi Hajduk u posljednjim sekundama utakmice
09-01-2013 01:39:51 pm :: PreacheR
Iznenadio me pristup naših dečki, posebice u zadnjih 10-ak minuta kada nisu kalkulirali, nego su odlučno krenuli po sva tri boda.
Ako nastave proužati slične partije, opstanak ne bi trebao biti upitan.
09-01-2013 03:48:32 pm :: dino_bno
Super su igrali, odličan ambijent, dobra posjećenost. Nadam se da će ljudi i dalje dolaziti u barem sličnom broju jer vidi se da ih Rupnik dovodi red.