Mursa je ovoga vikenda igrala derbi pred svojim Osječanima protiv Marina Kaštele. Osječani su napokon prepoznali sjajne Mursaše te je ovoj utakmici nazočilo oko 500-tinjak gledatelja koji su odlučili pomoći svojim odbojkašima u ovoj važnoj utakmici. Odbojkaši Murse su uz pomoć sjajne publike koja ih je nosila tijekom cijele utakmice slavili nad Kaštelama koji su favoriti za osvajanje prvenstva te su tako još jednom dokazali svoju kvalitetu i veliko srce koje ostavljaju na terenu.

Mursaši su nešto bolje otvorili prvi set, tek su jednom izgubili rano stečeno vodstvo i to baš pred prvi tehnički time-out. No odmah u nastavku Mursa preuzima inicijativu, uz veliku podršku publike vraća vodstvo u svoje ruke te ga uz to i povećava. U samu završnicu prvoga seta ušli su s visokom prednošću od 21:15 koju jednostavno nisu mogli ispustiti te su tako s rezultatom 25:21 poveli s 1:0 u setovima. Odličnu igru Osječani su prenijeli i u drugi set gdje su ipak uz nešto više otpora gostiju slavili s ugodnih 25:22. Kaštelani su u ovome setu svega jednom vodili i to pri rezultatu 11:13 no tada je trener Murse Barić pozvao kraći predah na kojem je sjajno smirio svoje igrače. Mursa je slavljem u ovome setu osigurala bod i drugo mjesto u skupini I.

Nakon dva sjajna seta domaći odbojkaši malo su se opustili što je i razumno jer njima pobjeda više i nije bila od pretjerane važnosti. Drugi i treći set bio je u potpunosti u znaku gostiju koji su s 18:25 i 20:25 poravnali ukupan rezultat na 2:2 te tako utakmicu odveli u peti i odlučujući set. No inat naših Osječana dolazi do izražaja u petom setu. Kaštela bolje otvara odlučujući set, te pri vodstvu od 2:5 trener Murse Barić ponovno poziva kraći predah. Mursaši su u nastavku sjajno odgovorili gostima te su na kraju pobjegli na 14:11.

Bilo je to nedostižno vodstvo za goste te su tako Mursaši na kraju slavili s 15:13 upisavši pritom veliku pobjedu protiv favorita prvenstva. Ovom pobjedom Mursa je dokazala da su veliki klub koji uz pomoć navijača može daleko dogurati.

Dojmove o ovoj utakmici s nama je podijelio igrač Murse Tomislav Suk: - Mi smo u utakmicu ušli po bod, kada smo odmah u prva dva seta uspjeli slaviti malo smo pali u igri. Bitno je da smo se nakon tog pada u igri uspjeli izvući, jer bez obzira koliko bodovno nije bitna, pobjeda nam svakako puno znači. -

1.A Državna odbojkaška liga, seniori, II dio natjecanja, 6. kolo:

Skupina I.
- MOK Mursa Osijek – OK Mladost Marina Kaštela 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 20:25, 15:13)
- MOK Mursa Osijek: Celan, Vojak, Suk, Dominković, Šućur, Prlić, Scerbakov, Puljić, Trusić, L. Vranješ, Dudaš, F. Vranješ.
Trener: Leonard Barić
- OK Mladost Marina Kaštela: Božić, Skočić, Damjanović, Glaurdić, Stančin, Colić, Gijanović, Pervan, Andrić, Ammerman, Polić, Stanić.
- Trener: Ivan Rančić

Tekst: Matej Pagadur/Sport-danas.com