U Požegi se 02. ožujka 2013. godine u organizaciji aero kluba Bumbar i Aerokluba Osijek održalo 7. Državno prvenstvo zrakoplovnih modelara u kategoriji dvoranskih modela F1N-150 i F1N.

Sudjelovalo je 86 natjecatelja iz svih klubova Hrvatske,a članovi aero kluba Osijek imali su 10 natjecatelja i postigli odličan uspjeh. Mladi Petar Sušac u kategoriji F1N -150 modeli raspona krila 150 mm koji se startaju pomoću gumice osvojio je u ukupnom plasmanu treće mjesto iza Vilima Zobeca AK Karlovac kao drugo plasiranog i Damira Kosira koji je bio prvi.

Petar je u juniorskoj i konkurenciji osnovnih škola postao Državni prvak ispred svojih klubskih kolega Filipa Glogoškog kao drugo plasiranog i Josipa Lučića treće plasiranog.U istoj kategoriji u ekipnom plasmanu Osijek 1 u sastavu P.Sušac, F. Glogoški i M. Loinjak u konkurenciji osnovnih škola i juniorskoj osvojili su prvo mjesto ispred Osijeka 2 u sastavu J. Lučić, B. Vekić i N. Mihaljević, a treće plasirani su CTK Čeminac.

U kategoriji F1N modeli raspona krila preko 150 mm startani rukom Josip Lučić u konkurenciji osnovnih škola osvojio je prvo mjesto ispred Nikole Mihaljevića i Filipa Glogoškog članova AK Osijek, a ekipno Osijek 1 u sastavu Filip Glogoški, Tomo i Nikola Mihaljević osvajaju prvo mjesto ispred Osijeka 2 J. Lučić, P. Sušac i M. Loinjak dok su treći bili MK Zaprešić. U istoj kategoriji, ali u juniorskoj konkurenciji prvi je bio Filip Novoselec MK Zaprešić ispred Josipa Lučića i Nikole Mihaljevića oba članovi AK Osijek.

Ekipno je AK Osijek prvi ispred MK Zaprešić i treće plasirani AK Bumbar. Ovim rezultatom mladi članovi aero kluba Osijek postigli su povijesni uspijeh osvojivši tri prva mjesta u pojedinačnom i četiri u ekipnom plasmanu i tako uzeli što pojedinačno, što ekipno 36 medalja i 4 pehara s čime je vrlo zadovoljan njihov trener Antun Šikić.

03-06-2013 10:14:42 am :: Novi korisnik
Bravo dečki samo nastavite s tim možda se neki budući inovator krije među vama tko zna.