U susretu 18. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka poraženi su na gostovanju u Koprivnici od Slaven Belupa rezultatom 2:0. Odluka o pobjedniku pala je već prvom poluvremenu pogotcima Čanađije u 25. i Glavice u prvoj minuti dodatka.

Domaćin je ušio u susret poprilično oslabljen neigranjem Raka, Batarela, Pilipovića, Vugrinca i Kuprešaka, a od sedme minute utakmice i za kapetana Kokalovića koji je zbog ozljede napustio teren, a njegovu poziciju preuzeo je mladi Stjepan Geng.

Bez obzira na brojne izostanke, Slaven Belupo je bolje stajao na terenu. U devetoj minuti zaprijetio je Gregurina, a zatim i Glavica, no vratar Osijeka Ivan Vargić bio je siguran.

Pokušavali su i Osječani preko Kvržića iz slobodnjaka u 14. minuti, ali nije bilo većih opasnosti za domaću obranu. Desetak minuta kasnije domaćin je stigao do prednosti.

Nakon prodora po boku Vedran Purić je s 20 metara iskosa ubacio na peterac, a mladi reprezentativac Čanađija glavom pospremio loptu iza nemoćnog Vargića.

Domaćin je i dalje imao više loptu u posjedu i stvorio nekoliko prigoda zahvaljujući pogreškama nesigurne obrane osječkog prvoligaša.

Kada se činilo da će se rezultatom 1:0 otići na odmor, uslijedio je novi šok za Mršićevu momčad. U prvoj minuti nadoknade Dejan Glavica je pretrčao Smoju i Aleksića, a nakon toga preciznim udarcem pogodio malu mrežicu za povećanje vodstva.

Početkom nastavka Mršić je pokušao s dvije izmjene - u svlačionici su ostali Kvržić i Aleksić, a umjesto njih su ušli Zubak i Glavaš. Osijek je u drugom dijelu popravio slab dojam iz prvih 45 minuta, no bilo je to nedovoljno za promjenu rezultata.

Ovim porazom nastavlja se rezultatska kriza Bijelo-plavih koji su posljednju prvenstvenu pobjedu upisali prije 40 dana. U zadnjem jesenskom kolu dočekuju zagrebački Dinamo.