tHrvatski reprezentativac, gimnastičar GK "Inova gim" Andrej Korosteljev zauzeo je 5. mjesto na poslijednjoj etapi Svjetskog kupa u českoj Ostravi. Andrej je vrlo dobro odvježbao svoju vježbu i ponovio rezultat iz kvalifikacija u kojima je djelio 4. i 5. mjesto sa Japancem Sejimom. Japanac je danas podjedio ispred Brazilca Zanetija i Grka Kosmidisa.

Andrej je u finalu ponovno odvježbao najjaču vježbu od svih osmorice finalista (16.000). Imao je malo nezgodnu situaciju budući da je u finalu nastupao prvi. Interesantno je da su svi finalisti jako dobro odvježbali te da su se prva sedmorica rangirala unutar samo 0.300 bodova. Andrej je napravio manju grešku u predposlijednjoj dijagonali koja ga je koštala medalje.

Bitno je naglasiti da Andrej još nije napunio 17 godina, a redovito ulazi u finala Svjetskih kupova te je završio ovu godinu na 13. mjestu seniorske svjetske rang liste parteraša. Za ukupan poredak zbrajaju se 4 najbolja rezultata na Svjetskim kupovima tjekom godine. Andrej je nastupio samo na dva i na oba je izbirio plasman u finale.

Nakon ove iznimno uspješne godine u kojoj je osvojio juniorsku europsku broncu i nekoliko medalja na velikim seniorskim natjecanjima s pravom se može reći da su svijet i Hrvatska dobili novu gimnastičku zvijezdu.

Tekst: Saša Solar

GK Inova-gim: Andrej Korosteljev najmlađi je seniorski državni prvak
Andrej Korosteljev ponovno na seniorskom postolju!
Osječki gimnastičar Andrej Korosteljev u finalu mađarskog Grand prixa u Szombathelyu