Osječanke su u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog odbojkaškog kupa išle u goste Azeni iz Velike Gorice. Azena se nalazi u I. skupini 1. A Državne lige na drugom mjestu s četiri pobjede i 12 bodova, dok su naše Osječanke u skupini II. također na drugom mjestu sa šest pobjeda i 17 bodova.

Sraz ovih dvaju ekipa trebao je donijeti pregršt odbojkaške ljepote i nadasve napet ogled. No, to je očito bilo tako samo na papiru. Osječanke su u susret ušle veoma loše te je Azena to naravno i iskoristila pa su domaćini prvi set dobili lakoćom 25:14 s velikih 11 razlike. Iako već znamo da naše djevojke slabije ulaze u susret, pogotovo u gostima i da tek nakon prvog seta pružaju pravu odbojku, nažalost u ovoj utakmici to nije bio slučaj.

Drugi set također je otišao u korist domaće ekipe i to s nešto manjom razlikom, koja je nama svejedno prevelika naviknuvši se na igre koje nam Osječanke pružaju. Azena je drugi set dobila sa sedam razlike tj. 25:18. Treći set, tada već pomalo i očekivano odlazi u korist domaćih djevojaka s rezultatom 25:17.

Loša igra i veliki rezultatski zaostatak s ovako jakom ekipom iz Velike Gorice ne daje baš velike nade u preokret za točno tjedan dana, no to svejedno nije razlog da ne dođemo i ne podržimo naše djevojke da naprave još jedno veliko iznenađenje kao što su u prvom kolu izbacile favorizirane Vukovarke.

Hrvatski odbojkaški kup, seniorke:
ŽOK Azena Velika – ŽOK Osijek 3:0 (25:14, 25:18, 25:17)
OK Marina Kaštela – ŽOK Rijeka 1:3 (25:14, 25:17, 25:13)
OK Kaštela DC – HAOK Mladost 0:3 (18:25, 17:25, 23:25)
OK POreč – ŽOK Split 1700 1:3 (25:20, 11:25, 13:25, 21:25)

Novo slavlje Murse nad Riječanima

Osječani su u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog odbojkaškog kupa išli u goste odbojkašima iz Rijeke s kojima su se sastali i u prošlom kolu 1. A državne lige, protiv kojih su kod kuće slavili s laganih 3:0. I u ovom susretu očekivala se pobjeda Osječana te još jedna potvrda titule jesenskih prvaka. Prvi set je bio izjednačen do samoga kraja, no potom kvaliteta gostiju dolazi do izražaja te na kraju u prvom setu slave sa 21:25.

Drugi set Mursa nastavlja u odličnom ritmu te ponovo slavi s visokih šest razlike, točnije 18:25. I u trećem setu se očekivala lagana pobjeda Osječana, što se na kraju i pokazalo točno. Gosti su ponovili odličnu igru iz prošla dva seta te tako s 18:25 riješili susret u svoju korist. Prolazak u polufinalni dio natjecanja jednostavno više ne bih trebao biti upitan jer s ovom gostujućom pobjedom Osječani su u velikoj prednosti te su tako dobili i priliku za odmor nekih važnih igrača u uzvratu. Uzvrat će se odigrati za tjedan dana, točnije 28. studenoga 2012.