Završnica Prvenstva Hrvatske u sportskoj gimnastici donijela je puno vesalja u redove gimnastičarki i gimnastičara GD Osijek-Žita. Nisku medalja jučer su upotpunili s još tri medalje. Nakon što su jučer osvojili čak 15 medalja, od čega 10 zlatnih i to u vrhunskom A programu, jučer je na rasporedu bio višeboj – obavezne vježne i natjecanja B programa.

Najuspješniji u kadetskoj A konkurenciji višebojaca bio je Aurel Benović koji je još jednim zlatom potvrdio da je najperspektivniji mladi gimnastičar u Hrvatskoj. Na Prventsvu Hrvatske je ukupno osvojio sedam medalja, od čega četiri zlata.

Njegov klupski kolega, kadet Neven Lucijan Davidović, u B programu višeboja osvojio je zlato, a juniorka Karla Kovačević bila je brončana. Osim njih, nastupile su Barbara Paravac, koja je zauzela osmo mjesto, dok je Nika Balkić bila dvanaesta.

Odličan je to završetak sezone za GD Osijek–Žito koje je na ovome prvenstvu izborilo ukupno 18 medalja, a u budućnosti će ih biti još i više. Uključite se u njihov rad. Sve informacije možete saznati ovdje.

Tekst & foto: GD Osijek-Žito

GD Osijek-Žito: na prvom danu Državnog prvenstva u sportskoj gimnastici Osječani osvojili 15 medalja