Osječki malonogometaši su doživjeli uvjerljiv poraz protiv razigranih i po svemu boljih Solinjana. Odavno nitko nije tako uvjerljivo nadigrao Osijek V.B.K. u dvorani Zrinjevac. Osječani su djelovali nemoćno i sporo u odnosu na goste koji su ih lakoćom blokirali i iz brzih akcija dolazili do realizacije prilika. 'Glavni krivac' za poraz Osječana i razlog zašto domaći nisu na početku poveli i usmjerili utakmicu u drugom pravcu je gostujući golman Franko Bilić.

Odmah na početku utakmice vidjelo se da to neće biti lak zalogaj za favorizirane Osječane. Solinjani su držali malonogometaše Osijeka u stalnom pritisku i nisu im doslovce davali da izađu na svoju polovicu, dok s druge strane gosti bez problema stvaraju prilike.

Prvi šok je uslijedio na polovici poluvremena kada je Ante Ramadža u dvije minute postigao dva gola. Prije toga Osječani su se dobrano ispromašivali, odnosno odlični golman Franko Bilić je spriječio redom Duvančića, Dakića, Metera i Čavara da iskoriste stopostotone prilike za vodstvo Osječana.

Poslije gostujućeg vodstva 0:2 trener Marin Smoje uzima time out ne bi li smirio i potakao svoje igrače na drugačiju i bolju igru. No, odmor nije unio veće promjene na terenu. Gosti ponovo nastavljaju s istim tempom i pritiskom na domaće što je rezultiralo s još jednim golom u mreži Ivana Mladine do završetka prvog dijela.

U prvih desetak minuta drugog dijela domaći nastavljaju s sporim dodavanjima i solo pokušajima što su, naravno, gostujući malonogometaši lako sprječavali. Nakon time outa u 31. minuti domaći trener se odlučuje na igru s petim igračem u polju. To ništa dobro nije donijelo Osječanima, već gosti postižu dva laka gola za visoko vodstvo 5:0. Peti gol postigao je odlični solinski vratar Franko Bilić preciznim udarcem iz golmanskog prostora što je otklonilo sve sumnje u pobjednika. Do kraja Dražen Čavar s dva gola ublažava poraz Osijek V.B.K.

Solinjani su zasluženo pobijedili i odnijeli bodove iz Osijeka. Na kraju ih je publika pozdravila velikim pljeskom zbog prikazane igre i donacije za operaciju teško oboljele Ene Šarac, naime utakmica je imala i humanitarni dio u kojem je donacijama prikupljeno više od deset tisuća kuna za Enu koju čeka šesta operacija u Njemačkoj. Igračima Marina Smoje se ne može ništa zamjeriti. Željeli su pobjedu, no jednostavno nije bio njihov dan.

1. HMNL, 4. kolo:
Osijek V.B.K. – Solin Staro Češko 2:5 (0:3)
0.1 Ramadža (14'), 0:2 Ramadža (16'), 0:3 Simunić (18'), 0:4 Radmilo (32'), 0:5 Bilić (34'), 1:5 Čavar (35'), 2:5 Čavar (40')

Tekst: Željko Kubatka