Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

U susretu sedmog kola u ligi najboljih hrvatskih rukometašica Osječanke su poražene od ekipe Zeline koja u svojim redovima ima puni iskusnih i kvalitetnih rukometašica, pa poraz i nije neko iznenađenje, posebno stoga što nije nastupila Ana Bojić, a i Jelena Franić je igrala nedovoljno opravljena. Treba ipak objektivno reći da Osječanke i uz dvije najbolje rukometašice u punoj formi, ne bi imale puno nada u uspjeh protiv ekipe koja zastupa hrvatski rukomet u Kupu EHF-a.

Gošće u zadnjim minutama prvog dijela zabijaju niz od četiri gola i na odmor odlaze s velikom prednošću od šest golova (17:11). Veliko čudo i preokret u drugih 50 minuta se nije očekivalo, a nije si ni dogodio. Izabranice Igora Bojića se nisu niti u jednom trenutku približe na više od -5 golova i Zelina rutinirano dovodi utakmicu do kraja i osvajanju bodova u Osijeku.

Ivana Petković je postigla 11 golova, Dragica Džono sedam i Lea Vukojević pet za Zelinu, dok su sa po sedam golova Ana Miškić i Lidija Bošnjak bile najefikasnije Osječanke, Jelana Franić ja zabila pet. U idućem kolu koje se igra veća za dva dana ŽRK Osijek gostuje kod ekipe Dalmatinke.