U zadnjoj sekundi utakmice pri poravnatom rezultatu nakon izvedenog deveterca Lidija Bošnjak je imala priliku udarcem s krila donijeti Osječankama i drugi bod protiv vrlo dobre riječke ekipe Zameta. Na veliku žalost njenih suigračica i publike u Zrinjevcu udarac osječkog desnog krila golmanica Zameta je obranila, pa je vrlo kvalitetan i zanimljiv rukometni susret, kakvih bi htjeli što više gledati, završen možda i najpravednijim ishodom, podjelom bodova.

Bio je to pravi rukometni spektakl od prve do zadnje sekunde s puno dobrih rukometnih akcija i velike borbenosti na obje strane. Možda riječka ekipa ima po imenima i iskustvu, kvalitetnije rukometašice, no Osječanke su se borile kao lavice do zadnjeg atoma snage i tako nadoknadile manjak kvalitete i iskustva. Kako se igra i bori za boje svog kluba pokazale su najiskusnije Ana Bojić i pogotovo Jelena Franić koja pored postizanja golova daje neizmjeran doprinos čvrstoj obrani Osijeka.

Nešto bolje utakmicu su otvorile gošće, ponajviše zahvaljujući nedovoljno koncentriranoj domaćoj obrani. Riječanke su vodile 6:3 i 10:8, no velikim zalaganjem u obrani i golovima Jelene Franić, te Ane Bojić domaće na odmor odlaze s poravnatim rezultatom (13:13). U drugom dijelu domaće imaju stalnu minimalnu prednost, a prvi plus od dva gola donosi Lidija Bošnjak u 41. minuti.

Osječanke održavaju +2 sve do zadnje minute u kojoj Zamećanke postižu dva gola. Domaće ne koriste višak od dvije igračice jer su Riječanke Tina Gavranić i Dina Brčić bile isključene, a Nikolina Račić zaustavlja loptu koju je u zadnjoj sekundi uputila Lidija Bošnjak i nastupa veliko veselje gostujućih rukometašica nakon isteka šezdesete minute.

Ne moraju niti rukometašice Igora Bojića puno žalovati, osvojile su bod protiv favoriziranog Zameta, a iskustvom mladih igračica će doći i rutina ne gubljenja već dobivenih utakmica. Najbolje i najefikasnije su bile Ana Bojić - devet golova, Jelena Franić - osam, te Lidija Bošnjak sa sedam zabijenih golova. Kod Zameta pet golova je zabila Tea Bunić, dok su Tina Gavranić, Ćamila Mičijević i Ivana Vuković četiri puta zatresle mrežu Nikoline Strukar (osam uspješnih obrana).