NK Osijek – Kalmar FF 1 : 3 (1:1)
Miličević 5. min; Mendes 34. min, Dauda 66. min, Gutu 68. min

A nije moralo tako završiti! Osječani su sjajno otvorili susret, poveli već u petoj minuti, imali inicijativu, bili osjetno bolji i drugi gol je visio u zraku. Prvih pola sata za pamćenje, za udžbenike i osiguravanje trećeg pretkola Europske lige. Ali nogomet se igra 90 minuta, a to je ono na što Bijelo – plavi očito nisu bili pripremljeni. Istog trenutka kad je Kalmar iz ničega zabio izjednačujući gol ponovno se na terenu pojavio onaj, svima nam dobro poznati, bezopasni i dosadni Osijek. Boring, boring, rekli bi Englezi... I još kad ti protivnik tri puta otpuca na gol i zabije dva gola, a jedan si Vargić uvali sam, kao navijaču ti ne preostaje ti ništa do sjest i plakat.

Sve je započelo sjajno, Kvržić je u petoj minuti napravio smiješnim braniča Šveđana, poslao opasnu loptu u sredinu koju vratar kratko izbija do Miličevića. Lagan posao za rano vodstvo domaćina. Teško je u tih pola sata izdvojiti slabu kariku na terenu, a ostaje dojam da jedino mladi Nikša Petrović nije dorastao zadatku. Mora se isto tako priznati da Bijelo – plavi nisu imali nekih izrazitih prilika, ali bili su jednostavno toliko bolji i opasniji da je drugi gol visio u zraku. Tada je došla ta nesretna 34. minuta i gosti su izjednačili iz ničega. Vrgoč je bio neodlučan u blokiranju ubacivanja s desne strane, Mendes je u sredini opalio iz prve i matirao pokrivenog Vargića. Nesigurnost se nakon izjednačenja uvukla u osječke nogometaše i sve ono što smo gledali u prvih pola sata ispuhalo se poput balona.

Drugo poluvrijeme ponovno je donijelo inicijativu domaćina i vladao je dojam da je Mršić uspio nabrijati igrače na potragu za drugim golom. I baš kad je potpisnik ovih redaka pogledao na semafor i pomislio „dobro je, imamo još pola sata, stignemo im zabiti i dva komada“ započeo je najgori mogući scenarij. Lešković je zaradio drugi žuti karton napravivši prekršaj na 80 metara od vlastitog gola, spašavajući neku bezopasnu polukontru gostiju. Tim trenutkom utakmica kao da je završila za Osijek. Iskusni gosti prebacili su igru na polovicu domaćina i matirali ga u dvije minute. Prvo je Dauda u 66. minuti s 20ak metara odmjerenim udarcem lijepo pogodio Vargićev donji lijevi kut, da bi Gutu samo dvije minute kasnije asistirao osječkom vrataru za bravuru kakve se ne bi posramio ni sam Dražen Ladić u svojim najgorim danima. Bezopasan udarac po sredini gola kojeg je Vargić išao hvatati prošao je istom kroz noge. Najlakše je dotičnog označiti glavnim krivcem za poraz, ali činjenica je da se pomalo navikavamo na pacerske golove osječke jedinice. Sve do kraja utakmice je za Šveđane bila „šetnja parkom“, a Bijelo – plavi niti su imali snage, a činilo se niti volje, tražiti drugi gol.

Osječani na uzvrat za tjedan dana putuju bez neke realne šanse i žalosno je što su nakon današnje večeri brojni navijači, a pretpostavljam i pokoji igrač, zaželjeli da ova europska avantura što prije završi, jer putešestvije po jugu Švedske su najmanje što je potrebno na početku nove sezone u kojoj će svaki bod zaista biti zlata vrijedan. A nije moralo tako završiti...

Tekst i foto: Mladen Kovačević

07-19-2012 10:32:58 pm :: Provokator
očekujem 0:3 u gostima
07-20-2012 03:07:13 am :: krmak
Provokator je napisao/la: ›

očekujem kazne igračima i smjenu vodstva kluba....
sramota na kvadrat !
gdje naši novci odlaze....
07-20-2012 05:38:10 am :: PreacheR
Ja odavno govorim da je Vargić najgori golman u povijesti NK Osijeka.
07-20-2012 08:11:37 am :: alex os
sudac je kriv za sve
07-20-2012 08:41:50 am :: lizard
Zamislite ironije da Liverpool danas izvuče kao protivnika u 3. pretkolu nekog iz duela Osijek - Kalmar?! Kakva bi to bila marketinška i financijska injekcija za NK Osijek, da samo nije prokockao sve šanse u domaćoj utakmici... Mada je LFC posrnuli div, ipak je div!

Ovako ostaje nadati se da ždrijeb neće biti baš tako okrutan i Kalmaru dati ovako atraktivno gostovanje, a Osijeku gorčinu još jedne propuštene prilike za spektakl!
07-20-2012 12:27:59 pm :: dino_bno
Young boysi (vjerojatno) bi dosli u Osijek da naši nekim čudom pobjede u Švedskoj.
U Koprivnicu dolazi prošlogodišnji finalist Atheltic Bilbao a u Split (ako Hajduk prođe) dolazi milanski Inter! Jebeno....
07-20-2012 08:13:01 pm :: Duminske Trake
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Ja odavno govorim da je Vargić najgori golman u povijesti NK Osijeka.

Istina,al nije dečko kriv što je na vratima nego struka. Pola Osijekove struke su bivši golmani,pa ako oni ne znaju svoj posao onda ne znam tko zna. Nije igrao dobro ali nepravedno je isprdati čovjeka tako bezveze. Nadam se da će Mršić malo uzdrmati ekipu i uvest im još discipline jer je još veći problem što se skupljaju glupi i nepotrebni kartoni. A ako Kalmar ponovi igračku partiju kao kod nas...nisam baš siguran da će ih sreća pomaziti dvaput.
07-21-2012 01:41:28 pm :: Mladjo
3 gola im ne bi zabili u gostima da igramo dvije utakmice, kamoli jednu...
07-21-2012 01:57:48 pm :: nake_rado
10 golova u 8 utakmica su primili kod kuće oni ove sezone, a najčešći rezultat kod kuće je poraz od 1:2. Tužno, ali nećemo gledat iznenađenje.