Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zajednica društava turističkih vodiča Slavonije, Baranje i Srijema pokrenula je novi turistički e-mail i sms info servis pod nazivom in24/365 na (za sada) sedam stranih jezika. Cilj je servisa pružanje obavijesti o turističkim odredištima te kulturno-turističkoj i ugostiteljskoj ponudi Hrvatske, a prvenstveno njezinog istočnog, kontinentalnog dijela.

- Usluga se temelji na volonterskom radu turističkih vodiča, stručnjaka za pojedine strane jezike. Na upite dostavljene e-mailom ili sms-om, nastojimo odgovoriti u što kraćem roku, a najkasnije do 24 sata. Sustav je organiziran tako da posjetitelj naših internetskih stranica tico.hr, dtvvsz.hr ili dtvbpz.hr., među ponuđenim jezicima može odabrati specifičnu e-mail adresu, na primjer: deutsch-info[at]tico.hr, s koje se upit automatski preusmjerava na adrese odgovarajuće jezične skupine volontera te na adresu društava. Nakon toga vodič koji preuzme korespondenciju putem iste adrese o tome dostavlja obavijest društvu i jezičnoj skupini - objašnjava Darko Mrkonjić, tajnik osječke Udruge turističkih vodiča i koordinator ZDTV Slavonija.

Osim toga, za brze i kratke obavijesti interesenti mogu putem poveznice mobile sms service odabrati mogućnost upućivanja sms-a, odnosno telefonskog poziva, na brojeve mobitela koji su također razvrstani po jezicima.

- Usluga se oslanja na obavijesti koje se traže kod turističkih zajednica, kolega vodiča i ponuđača usluga s područja na koje se upit odnosi, pa pozivamo sve sudionike u turističkoj ponudi da kroz redovnu komunikaciju s društvima vodiča i dostavu važnih obavijesti ovaj servis učine djelotvornijim - dodaje Mrkonjić.

Usluga je, osim za potencijalne posjetitelje - turiste, otvorena i za podršku u inokorespondenciji turističkih zajednica, kulturnih institucija i jedinica lokalne samouprave, koje na istaknute e-mail adrese mogu proslijediti poštu te zatražiti prijevod upita i odgovora.

Tekst: V.Latinović/Glas-Slavonije.hr
Foto: Jasmina Gorjanski/Foto-arhiv 031


 Stranica prilagođena ispisu
05-08-2012 11:29:26 am :: Stella1989
A kojih je to 7 jezika?




Advertisement

Pomeranac Boo stenci n...
Na Prodaju Stenci Rotv...
Dostupno novo leglo pa...
Prelepi stenci korgija...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:156

Registrirani online (1): Redakcija 031


Objektiv031

Osječka Tvrđa