AIESEC Osijek slavi 50. obljetnicu postojanja!
19.04.2012. 10:08

Zdenka Kralik i Biserka Orešković zajedno sa Obradom Kekanović, Zoranom Kekanović, Ninoslavom Glavačem i Mirnom Leko-Šimić. Danas osječki lokalni odbor i dalje uspješno radi i pruža studentima brojne mogućnosti za profesionalni i osobni razvoj!
Za one koji prvi puta čuju za AIESEC, to je najveća međunarodna organizacija studenata čiji je cilj otkrivanje i razvoj liderskih potencijala kako bi imali pozitivan utjecaj na društvo i zajednicu. AIESEC je ujedno i jedna od najstarijih studentskih udruga koja još od davne 1948. godine djeluje kao nezavisna, apolitična, edukacijska organizacija koja promovira društveno odgovorno ponašanje, poduzetništvo i liderstvo. Sve ovo postiže se na dva načina - radom studenata u samoj udruzi i razvijanjem njihovih potencijala kroz vođenje različitih projekata te kroz suradnju sa studentima koji žele iskoristiti priliku za odlazak na međunarodnu praksu, ujedno i najintenzivnije iskustvo koje AIESEC pruža.
Stručna ili volonterska praksa ostvaruje se povezivanjem tvrtki, udruga, škola i sl. s mladim sposobnim studentima. Kako je AIESEC prisutan u 110 zemalja svijeta, udruga okuplja mlade talentirane ljude različith nacionalnosti, vjera i društvenih običaja sa raznih sveučilišta i fakulteta koji radom u AIESEC-u stječu iskustva izvan svoje struke te prolaze kroz process sastavljen od edukativnih konferencija, rada na projektima, te liderskih i menadžment pozicija. Članovi AIESEC-a mogu biti studenti svih fakulteta, ne samo onih ekonomskog usmjerenja.
Lokalni odbor AIESEC-a Osijek jedan je od 5 odbora u Hrvatskoj te kroz svoju dugu tradiciju, dakle, djeluje na sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera već 50 godina. Mnoštvo studenata došlo je u doticaj s AIESEC-om te sudjelovalo u programu prakse i otputovalo u mnoge zemlje, a među njima u Poljsku, Rusiju, Finsku, Ukrajinu, Grčku, itd. Iskustva koja su dobili sudjelovanjem u praksi pomogla su im tijekom daljnjeg školovanja i traženja posla, a jednako tako su stekli nove prijatelje, iskusili život u potpuno novom okruženju te posjetili zanimljiva mjesta i događaje.
S druge strane, brojni studenti prošli su kroz iskustvo rada u jednom od timova koji organiziraju AIESEC-ove projekte. Trenutno u radu AIESEC-a djeluje preko 50 aktivnih članova. Sudjelovanje u radu organizacije ovi studenti moći će iskoristiti kao vrhunsko iskustvo rada na budućem poslu. AIESEC na ovaj način utječe na studente potičući ih da se angažiraju izvan svojih fakultetskih obaveza i iskoriste potencijale i prilike koje im se pružaju. Neki od projekata koje AIESEC Osijek organizirao, a koje vode isključivo studenti su: Career Days, Akcija, a ne reakcija, Jednaki u različitosti, Global Village, Business Management Challenge, Lokalni terning seminar i dr.
Danas, 50 godina nakon što je pokucao na vrata Osijeka, AIESEC i dalje ima istu viziju i cilj – pružiti mladim ljudima mogućnost da svoje fakultetske dane obogate volontiranjem u najvećoj svjetskoj studentskoj udruzi, razvijaju se osobno i profesionalno kroz brojne liderske prilike koje im se pružaju, otiđu na volontersku ili stručnu praksu u neku od 110 zemalja svijeta u kojima AIESEC djeluju te, što je zapravo najljepši dio ove udruge, upoznaju mlade ljude iz cijeloga svijeta, druže se i žive međukulturalnu raznolikost kroz svoje studentske dane!






Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)