Košarkaški klub Osječki sokol bio je organizator Međunarodnog Uskrsnog turnira kadeta i 12. Uskrsnog košarkaškog turnira dječjih vrtića.

Na međunarodnom turniru su sudjelovale 4 ekipe: SO KOŠ Sombor (Sombor), Okk Sloboda (Tuzla) , ŠK7 Đakovo (Đakovo) te domaćin Osječki sokol (Osijek).

Ekipe su igrale po sistemu svatko sa svakim pa su i rezultati na kraju uzbudljivog i neizvjesnog turnira te sama koš razlika bila odlučujuća za krajnji plasman.

U prvoj utakmici ekipa Osječkog sokola izgubila je od ekipe iz Sombora, da bi u druge dvije utakmice protiv ekipe Okk Sloboda – Tuzla(konačni pobjednik) i ekipe Đakova ostvarila dvije pobjede.

Kako su i druge utakmice bile neizvjesne stvorio se krug od tri ekipe sa po dvije pobjede, pa je koš razlika odlučivala o rasporedu i krajnjem pobjedniku .

Na kraju prvo mjesto osvojila je ekipa Okk Sloboda-Tuzla koja je u krugu od tri ekipe sa istim brojem bodova imala bolju koš razliku, drugo mjesto osvojila je ekipa SO KOŠ Sombor, treće mjesto ekipa domaćina Osječkog sokola i četvrto mjesto ekipa ŠK7 Đakovo.

Osječani su nastupalu u sastavu: Škrinjarić, Katavić, Ostojić, Buljubašić, Uljarević, Jurilj, Ivić, Baković, Šapina, Rešetar, Horvat, Dalić.

Najbolji igrač turnira je igrač pobjedničke ekipe OKK Sloboda Pavić.

- Moram istaknuti da KK Osječki Sokol osim velikog uspjeha koji postiže u svojoj seniorskoj ekipi koja igra kvalifikacije za ulazak u Prvu Hrvatsku ligu gdje dijeli prvo mjesto sa ekipom KK Dubrava Zagreb i pred ulaskom je u prvu ligu, veliku pažnju posvećuje i mlađim kategorijama koja su temelj i budućnost u daljnjem razvoju kluba. Tako je ovaj tjedan organiziran i već tradicionalni 12 po redu Uskrsni turnir dječjih vrtića, međunarodni turnir kadeta, a već slijedeći tjedan juniori kluba nastupaju na Poluzavršnici prvenstva Hrvatske u Splitu - kaže trener Osječkog sokola Zoran Helbich.

Na 12. Uskršnjem košarkaškom turniru dječjih vrtića koji je održan 11. i 12. travnja 2012. godine u sportskoj dvorani Jug 2, sudjelovalo je 16 vrtića (200 djece) iz Osječko-baranjske županije i nakon dva dana borbe najbolji su bili Dječji vrtić Jelenko.

U borbi za reće mjesto bolja je bila ekipa DV Potočnica koja je dobila rezultatom 5:3 te osvojila brončanu medalju. U finalu 12 prvenstva našle su se ekipe DV Jelenko i DV Mak da bi u vrlo neizvjesnoj utakmici bolja bila ekipa DV Jelenko i minimalnim rezultatom 2:0 osvojila turnir.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Fran Kuna, a najbolja "teta" odgajateljica bila je Sanja Lončarić. Sudili su suci Nikolina Mihić, Matija Dorkić, Pitlik Goran.