
I u kinotjednu koji je pred nama u “Europi” se u 18 i 21 sat može pogledati triler
“Da Vincijev kod”. Od redatelja
Rona Howarda, producenta
Briana Grazera i scenarista
Akive Goldsmana (Oscarom nagrađene ekipe filma
"Beautiful Mind") te producenta
Johna Calleya, dolazi nam filmska verzija knjige
Dana Browna, koji predstavlja uzbudljivu istragu ubojstva koja razotkrije najbolje čuvanu tajnu u povijesti čovječanstva.

Na repertoaru kina
“Uranija” u 17 sati (u nedjelju i u 11 sati, u utorak nema projekcije) animirani je film sinkroniziran na hrvatski jezik
“Preko ograde”. Stiglo je proljeće, a životinje iz šume, predvođene kornjačom
Stankom Stankecom, nemalo su iznenađene nakon buđenja iz zimskog sna. Tijekom zime usred njihova staništa niknula je velika zelena ograda koja šumu odvaja od novosagrađenog ljudskog naselja, a kojoj životinje nikako ne mogu pronaći svrhu.

U istome kinu u 19.15 sati može se pogledati drama
“Transamerika” nagrađena Zlatnim globusom i Berlinu i nominirana za Oscara. Priča je to o transseksualcu koji nekoliko dana prije operacije, kojom će napokon postati prava žena, otkriva da ima 17-godišnjeg sina. Riječ je o klasičnom filmu ceste u kojem suputnici prolaze od prvobitnog međusobnog nepovjerenja do uzajamne privrženosti.

U
“Uraniji” se u 21.15 sati može pogledati triler
“Ubojstvo i margarite”. Hotelski barovi savršeno su okruženje za dobru priču. Slučajnim susretom u baru meksičkog hotela započinje prijateljstvo plaćenog ubojice
Juliana i trgovačkog putnika
Dannyja.
Julian i Danny otkrit će da su, iako nemaju baš ništa zajedničkoga i bave se potpuno različitim poslovima, na čudan način potrebni jedan drugome.

U sklopu programa
Kinokultura u utorak, 13.lipnja u 17 sati u
“Uraniji” se može pogledati norveški film
“Uno”, koji je osvojio europsku filmsku nagradu 2005. godine.
Gaap031