25. rujna 2011. na terenu "squash zone" Osijek Brijest u organizaciji Udruge SQUASHer Osijek odlično je organiziran vrlo atraktivan squash turnir na kojem su snage odmjerili najbolji osječki SQUASHeri boreći se za bodove u ukupnom plasmanu i naslov prvaka, te kao uvod u novu ligašku sezonu koja počinje slijedeći vikend, 1. listopada 2011.

Najuvjerljiviji, bez poraza i bez izgubljenog seta, turnir je osvojio Dragan Madavić. Najuspješniji kroz cijelu sezonu bio je Marko Bede, te usprkos porazu u finalu Masters kupa 2011. (bez borbe - predaja zbog ozljede) osvojio prestižni naslov prvaka grada Osijeka u squashu za 2011. godinu!

Okupljeni oko terena "squash zone" svjedočili su odličnim partijama i uzbudljivim dvobojima najboljih osječkih SQUASHera. U uvodnim mečevima 1/8 finala nositelji su bili slobodni, a atmosferu na terenu su podgrijavali najbolji ligaški igrači na zagrijavanju u dvobojima s devetoplasiranim Gregačevićem. Ozbiljna borba započela je dvobojem ¼ finala 1. i 8. nositelja, Bede protiv Bilića, koji je iskusniji i stariji Bede dobio i lakše od očekivanog rezultatom 2:0 (11:7, 11:2). Drugi meč, Stipešević Milić također je završio bez iznenađenja rezultatom 2:0 (11:6, 11:5) za Stipeševića koji potvrđuje dobru formu i ozbiljnu namjeru da izbori dobar plasman i preuzme treće mjestu u ukupnom poretku sezone. Nakon prvog sata igre na terenu se očekivalo prvo veće uzbuđenje u dvoboju Kristić Veseli zbog male razlike u ukupnim bodovima, ali i zbog iznenađujuće i zaslužene pobjede Veselog na prošlom turniru u lipnju 2011. Odlična igre obojice, puno trke i atraktivnih poteza, ali uzbuđenja je izostalo, jer Kristić dobrom strategijom i kontinuiranim pritiskom diktira igru te u dva seta prolazi u ½ finale rezultatom 2:0 (11:6, 11:8 ). U posljednjem četvrtfinalnom meču Madavić – Omazić, iskusniji Madavić rezultatom 2:0 (11:2, 11:3) prolazi u ½ finale.

Drugi turnirski krug započeo je polufinalnim mečevima poraženih u borbi za plasman 5.-8. mjesta. Situacija se zaoštrava, međusobno se sastaju sve veći konkurenti sa minimalnim bodovnim razlikama u ukupnom poretku. Odlična prikazana igra bila je prava uvertira za dvoboje četvorice najboljih. Rezultati: Bilić – Milić 2:0 (11:7, 11:4), Veseli – Omazić 2:0 (11:8, 11:5).

U nastavku Bede – Stipešević, prvo polufinale, zanimljivo i dinamično, ali ipak polufinale u kojem se od Stipeševića više očekivalo. Rezultat 2:0 (11:7, 11:2). I prije samog meča Stipešević koji je dobroj formi, ali realno ne može parirati Bedeu, do tada vodećem u ukupnom poretku, koncentrirao se samo na osvajanje trećeg mjesta. Drugo polufinale Madavić – Kristić, rezultat 2:0 (11:6, 11:6), igra, taktika i pristup identični i preslikani iz prethodnog dvoboja. Kristić kao i Stipešević očigledno svjesni svojih mogućnosti protiv činjenično jačih protivnika u polufinalu čuvali su snagu za međusobni meč sezone koji odlučuje o trećem mjestu i malom postolju na Masters kupu 2011., ali i u sezoni 2010./2011.

Treći turnirski krug otvaraju Omazić – Milić borbom za 7. mjesto. Dvojica starih zna(l)(n)aca, novajlija u ligi koji su se odlično predstavili tijekom cijele sezone i zasluženo izborili plasman na Masters kup u prilici su bili još jednom pobjedom u sezoni, prvom ove nedjelje, zaključiti odličnu sezonu. U dvoboju koji je trajao 15-ak minuta uspjeli su prikazati raznolikost igre, puno trke, snažnih i atraktivnih udaraca. Na kraju je slavio Omazić rezultatom 2:0 (11:7, 11:8 ) iako ni Milić nije bio bez šansi za osvajanjem seta. U borbi za 5. mjesto Bilić – Veseli pokazali su borbu mladosti i iskustva iz koje je iscrpljen i blijed, ali kao pobjednik u tri duga seta izašao mladi Bilić rezultatom 2:1 (8:11, 11:6, 11:9).

Finale prije finala, meč na 3 osvojena seta, borba za 3. mjesto na Masetrs kupu 2011., pobjednik osvaja i 3. mjesto u ukupnom poretku za sezonu 2010./2011., borba za prestiž, Kristić – Stipešević. Početak meča čvrst, brze izmjene loptice i požrtvovna igra obojice igrača. Nitko se ne uspijeva odvojiti na više poena razlike, nakon izjednačenja u prvom setu 9:9 Kristić servira i sa dva dobra trčanja efektno poentira kombinacijom drop volej na što je Stipešević ostao iznenađen, ali i nemoćan, prvi set odlazi u nepovrat. U drugom setu Stipešević se vraća, sve što mu nije uspijevalo u prvom sada je realizirao uz poneku grešku protivnika rezultat je 1:1 u setovima. U treći set igrači ulaze raspoloženi za trku, visoki ritam igre i duge izmjene obilježile su ovaj set, a Kristić je imao i 4 set lopti pri rezultatu 10:6 u trećem setu, ali Stipešević strpljivom i vrlo preciznom napadačkom igrom izjednačava na 10:10. Rasplet na terenu gotovo kao u filmu, poen po poen, nikako netko da osvoji više u nizu. Dugi i iscrpljujući set završava rezultatom 17:15 za Stipeševića, zasluženo, ali nikako ne treba zaboraviti Kristićeve prilike za osvajanje ovog seta. Hoće li to utjecati na igru u možda odlučujućem setu? Neće, ali iscrpljenost nakon povratka iz ponora u trećem setu Stipeševića će koštati gubitka četvrtog. Malo finale prije finala dostojno svakog turnira, a na kraju se ispostavilo da je to i posljednji meč dana zbog ozljede Bedea i predaje u finalnom meču protiv Madavića. No, vratimo se na teren, Kristić – Stipešević, nakon 30 minuta igre rezultat 2:2 u setovima, obojica su vidno umorni, ali nema predaje – ulog je preveliki, cijela sezona obojici ovisi o petom setu u koji se ulazi maksimalno požrtvovano, ali i nervozno. Nekoliko spornih sudačkih odluka, uglavnom na Stipeševićevu stranu poremetili su koncepciju igre, ali Kristić ne posustaje, nema izgubljene lopte i nerješive situacije, te na kraju bez obzira na nenaklonost sudaca zasluženo osvaja dramatičan peti set i potvrđuje ukupno treće mjesto na jakosnoj ljestvici SQUASHer lige. Konačni rezultat Kristić – Stipešević 3:2 (11:9, 5:11, 15:17, 11:5, 11:9).

Finale Madavić – Bede bez borbe zbog ozljede Bedea osvaja Madavić.