Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Robert Seligman, član GD Osijek-Žita, odlično odrađenom vježbom na konju s hvataljkama zauzeo je treće mjesto u danas održanim kvalifikacijama Svjetskog kupa u Moskvi! Robert je do trećeg mjesta došao s vježbom koja je ocijenjena visokom ocjenom 15.033.

Prvo, odnosno drugo mjesto u kvalifikacijama zauzeli su prošlogodišnji pobjednik Svjetskog kupa u Osijeku, Mađar Krisztian Berki (15.500) te Australac Prashanth Sellathurai (15.283). Čakovčanin i Robertov kolega iz reprezentacije, Filip Ude, zauzeo je četvrto mjesto sa ocjenom 14.617.

Od ostalih hrvatskih predstavnika, do sada je nastupila jedino Tijana Tkalčec na preskoku te u kvalifikacijama zauzela vrlo dobro 5 mjesto s kojim nažalost ne ulazi u sutrašnju borbu za medalju. Marijo Možnik (preča) i Tina Erceg (greda i tlo) svoje vježbe odradit će danas u kasnijem dijelu natjecanja.

Svjetski kup u gimnastici Moskva 2011. natjecanje je na kojem su priliku za osvajanje najsjajnijih odličja dobili samo trenutno najbolji gimnastičari i gimnastičarke na svijetu po čemu je i natjecanje nazvano "World Stars Moscow". Riječ je o pozivnom A turniru (novitetu od ove godine), na koji, uz natjecanje u Parizu, dolazi samo 12 najboljih po pojedinoj spravi: prvih 8 sa posljednjeg Svjetskog prvenstva u Rotterdamu te po 4 najboljih sa službene rang ljestvice iz 2010. godine. U finale ulazi samo četvero najboljih iz današnjih kvalifikacija.

SK Moskva 2011. održava se u Sportskom kompleksu Olympisky u samom središtu Moskve i traje 2 dana, 13. i 14. svibnja.

Svi koji su zainteresirani pratiti natjecanje u Moskvi, to mogu učiniti na programu Sportske televizije i to u subotu (14. svibnja) s početkom u 11 sati.

Tekst: gdosijek.com