Osječke gimnastičarke najuspješnije na natjecanju u Požegi

Za blagdanski vikend koji je iza nas, bez sumnje možemo reći da je bio vrlo uspješan za mlade vježbačice Gimnastičkog društva Osijek-Žito. Razlog slavlju bio odlazak na 1. kolo 49. regionalnog kupa Slavonije i Baranje u gimnastici za djevojke u C i B programu održanog u požeškoj sportskoj dvorani Grabrik.

– Natjecanje je ustrojeno tako da se igraju četiri regionalna kola tijekom godine i pobjednici svake regije idu na državno natjecanje. Sve je prošlo u najboljem redu, rekla nam je Zdenka Pavelić, glavna trenerica u požeškom gimnastičkom klubu Sokol, koji je i domaćin ovoga natjecanja.

U Grabrik su stigle 102 natjecateljice iz osam klubova cijele regije Slavonije i Baranje. Natjecanja su se odvijajala kružno i to na četiri sprave: preskoku, ručama, gredi i tlu.

Naše gimnastičarke na ovom natjecanju ostvarile su odlične rezultate, i to:

Mlađe kadetkinje C program – pojedinačno:
Nina Horvat – 1. mjesto
Matea Vidović – 3. mjesto

Kadetkinje C program – pojedinačno:
Marja Marcić – 3. mjesto

Mlađe kadetinje B program – pojedinačno:
Barbara Paravac – 1. mjesto
Nika Balkić – 3. mjesto

Također, natjecanju su pristupile i njihove klupske kolegice Nikolina Delić te Lucija Jovanović-Žuža koje su 8. odnosno 15. mjestom pokazale da su u dobroj formi te da i od njih na natjecanjima koja slijede možemo očekivati dobre rezultate.

– Jako smo zadovoljni ostvarenim na ovom natjecanju i nadamo se da je to tek početak odličnih rezultata u ovoj godini! Vrijedno radimo iz dana u dan i ovo je dokaz da smo na dobrom putu, kratko nam je prokomentirala trenerica Tihana Salopek.

Još jednom čestitamo našim djevojkama!

Tekst & photo: www.gdosijek.com

Osječke gimnastičarke najuspješnije na natjecanju u Požegi