Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Članovi Karate kluba Osijek i članovi Karate kluba HUS Osijek, jučer, 07. studenog 2010. godine, nastupili su na 6. međunarodnom karate turniru Osijek Kup 2010. u sportskoj dvorani Jug 2.

Karate klub Osijek
U službenoj kategoriji učenika (10,11 godina), kate pojedinačno nastupio je Leon Rogina, koji je u jakoj konkurenciji natjecatelja nakon dvije pobjede i jednog poraza u repasažnoj borbi za treće mjesto s odličnom izvedbom kate JION izborio pobjedu te osvojio brončanu medalju.

Članica Vlasta Lončarić, inače mlađa seniorka i članica najuspješnijeg seniorskog kata tima, nastupala je u kategoriji kate pojedinačno juniorke-seniorke. Iako je ovaj nastup trebao biti samo jedan vid treninga za veće međunarodne turnire i nije trebalo biti upitno osvajanje zlatne medalje, Vlasta je nažalost imala peh jer se pri izvedbi kate GOJU SHIHO SHO u jednom trenutku proklizala na tatamiju (koji je bio nov i vrlo nepovoljan za natjecatelje) i to je bio presudno za odluku sudaca. Vlasta je tim nastupom osvojila brončanu medalju.

Vlastine klupske kolegice, Tea Šojat i Matea Cikoja nisu ovoga puta nastupale zbog lakših povreda koje su zadobila pri pripremama za Europsko prvenstvo.

Karate kluba HUS Osijek

Članovi karate kluba HUS Osijek osvojili su 9 medalja.

Medalje su osvojili : u kategoriji učenice borbe - 32kg Antonija Ivšak , osvojila je treće mjesto i brončanu medalju,
U kategoriji mlađe kadetkinje borbe - 40kg, Dea Predrijevac osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju.
Mlađi kadeti borbe - 52kg, Dario Rako osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju.
U kategoriji juniorke borbe - 53 kg Dora Smažil osvojila je treće mjesto i brončanu medalju
a u kategoriji juniorke borbe + 59 kg Marina Kuruc osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju.
U kategoriji juniori borbe - 61 kg Hrvoje Lacović osvojio je treće mjesto i brončanu medalju,
U kategoriji juniori borbe -63 kg Krešimir Šmit osvojio je treće mjesto i brončanu medalju,
U kategoriji juniori borbe -76 kg Tomislav Lacović osvojio je treće mjesto i brončanu medalju.
U kategoriji juniori borbe +76 kg Marko Golubović je osvojio treće mjesto i brončanu medalju.

Natjecatelje su vodili treneri : Alen Borbaš, Alfred Predrijevac i Ivan Škala.