NK Osijek - NK Zadar 3:2
Jugović 13. minuta, Miličević 29. minuta, Nikšić 82. minuta; Santini 45. minuta, Puljić 77. minuta

Osijek je teškom mukom stigao do tri boda protiv Zadra. Ali početak utakmice nije dao naslutiti tako uzbudljivu završnicu. Rijetko kad je Zadar imao ljepšu priliku osladiti se bodovima u Gradskom vrtu. Na velikim je mukama uoči utakmice bio strateg Osječana Branko Karačić, jer u obrambenoj liniji nije nastupio niti jedan službeni prvotimac! Doduše, odrađivao je Tomislav Šorša posao na tom desnom beku po tko zna koji put, ali kada pored sebe nema niti jednog od trojca Gavrić/Smoje/Lukačević vrlo je izvjesno da će problema pred vratima Osijeka itekako biti. Srećom, Zadrani nisu ekipa koja se često iz Osijeka vraćala uzdignute glave s pozitivnim rezultatom u džepu. Uspjelo im je to samo tri puta od hrvatske samostalnosti (dva remija i pobjeda, op. a.), pa Osječani mogu biti sretni da s druge strane danas nije bila opasnija i raspoloženija ekipa.

Po teškom terenu i pod dosadnom kišom počelo je dobro za Osječane. Već je u 13. minuti Jugović iskoristio nepotrebno izležavanje kapetana Zadrana Bilavera na Osijekovoj polovici terena te je rutinirano poslao loptu glavom u suprotni kut, inače danas vrlo raspoloženog golmana Zadrana, Ježine. Tu Osijek nije stao s napadima već je, koliko su mu to vremenske prilike dozvoljavale, nastavio sa kontinuiranim izletima pred gol gostiju. Urodilo je to plodom u 29. minuti kada je pred vratima Zadrana miran i siguran bio Miličević. Činilo se da će Osijek s lijepom prednošću otići na odmor, ali planove je pokvario napadača Zadrana Santini, iskoristivši pogrešku Čaušića u obrani. Drugo poluvrijeme na teren je istrčao jedan dosta nezainteresiraniji Osijek. Gosti su sve hrabrije napadali, a nekako najzaposlenijim čovjekom na stadionu doimao se trener Osječana. Brojne sugestije nisu pomogle i Zadar je nakon slobodnjaka Mršića, prilikom kojeg je lopta zakačila Puljića, stigao do nenadanog izjednačenja. Dodatna otegotna okolnost za Osječane je što se sve zbilo u poodmakloj fazi utakmice. Ali Osijek je nakon toga pokazao jedno novo lice. Izvukli su se zadnji atomi snage, jurnilo se u napad i to je rezultiralo sjajnim pogotkom Nikšića za konačnih 3 : 2 u 82. minuti. Mogao je do kraja Osijek napuniti mrežu Zadrana koji su se prirodno okrenuli totalnom napadu, ali zbog nedostatka prisebnosti pred golom Miličevića, Nikšića i Jugovića, gol – razlika gostiju nije pogoršana.
Na kraju se da zaključiti da Osijek nije odigrao neku nezaboravnu partiju, ali najbitnije je da se i u takvim utakmicama pobjeđuje. Izostanak cijele zadnje linije nije se pokazao ključnim i zato svoj četrnaestorici koji su zaigrali treba uputiti veliku čestitku. Još nije poznato koliko se teško ozlijedio Vidaković nakon jednog nezgodnog starta u drugom dijelu, ali njegova zamjena Kvržić je još jednom odigrao odličnu utakmicu.

Kohorta glasna na jugoistoku cijelu utakmicu, pošteno se i zadimilo nakon dosta vremena, a upravo najveću podršku su igrači na terenu dobili nakon izjednačujućeg pogotka Zadra.

Slijedi vruće gostovanje u Splitu kod zahuktalog Splita.

Piše i foto: M.K.

09-26-2010 10:38:03 am :: Zdrale
iako je tekma općenito izgledala kao dosadna imal smo mi dosta prilika za zabiti golove pogotovo pri rezultatu 2 1 i skoro se dogodilo nepisano pravilo. nije se ponovila igra kao sa šibenikom al je najvažniej da su tri boda ostala ovdje
09-26-2010 11:33:53 am :: MegaSmrT
Takva igra neće privući gledatelje i navijače na tribine.
09-26-2010 11:49:12 am :: dr. zoidberg
3 boda su bitna, zaboli me kako su igrali. inače igraju jadno pa gube.
09-26-2010 03:07:47 pm :: PreacheR
Piše gore da je Osijek poslije prvog gola napadao 'koliko su mu vremenske prilike dozvoljavale, pa je to urodilo plodom u 29-oj minuti..'
Kiša je počela padati tek pošto smo postigli drugi gol, a do tada je vrijeme bilo idealno za igru. Igra Osijeka je ponovno bila nedorečena i da s druge strane nije bio slabi Zadar, loše bismo se proveli.
Čaušić i Pranjić su odigrali kriminalno. Moram reći da je kod 1:0 za Osijek sudac mogao mirne duše priznati onaj gol Zadra kada je poslije tko zna kojega kiksa Pranjića jedan igrač Zadra nadskočio Karduma.
Sve u svemu, Kara ima još puno posla da sve posloži na svoje mjesto.
09-26-2010 03:45:32 pm :: MegaSmrT
dr. zoidberg je napisao/la (Pogledaj post): › 3 boda su bitna, zaboli me kako su igrali. inače igraju jadno pa gube.

Kvalitetna igra i niz povoljnih rezultata = pune tribine = sponzori i novci = novi kvalitetniji igrači = plasman u europu = zarada.
09-26-2010 04:11:54 pm :: nake_rado
MegaSmrT je napisao/la: ›

da je to tako jednostavno nebi hrvatski nogomet sve ove godine bio u ovakom kurcu.
09-26-2010 05:39:53 pm :: Zdrale
pa i je tako jednostavno samo vlada nedostatak kvalitete a s time se automatski teži prema namještanju rezultata te se zbog toga ne može ništa u europi
09-26-2010 08:54:36 pm :: studenac
... vjerovatno je opet uprava kriva za lošu igru, a ne igrači... Bravo
09-27-2010 08:53:10 am :: MegaSmrT
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›

Problem hrvatskog nogometa je taj što nema kvalitetnog nogometa. U rangu smo 4. engleske lige.
09-27-2010 10:46:17 am :: Evil Poodingh
Igra uopće nije bila loša, zabili smo tri gola, i propustili još 4-5 čistih prilika...

Zadar je zabio 2 gola iz dvije polušanse, jer smo u obrani imali 2 diletanta, tj falila su prva dva stopera...