Hrvatska - Španjolska 3 : 0 [25:21, 25:17, 25:15]

Odbojkašice Hrvatske stigle su drugog dana osječkog turnira do, vjerojatno, ključne pobjede u kvalifikacijama. Pale su jake Španjolke, i to glatko, puno lakše od očekivanog. No krenimo redom...

Naše igračice su odlično otvorile susret i povele sa 8:4. Servis je iznova bio naše najjače oružje, izravne poene su ostvarile Popović, Dugandžić i Barun. Ipak, Španjolke tada okreću vodu na vlastiti mlin i stižu do neugodne prednosti 12:15 na krilima servisa Patricie Arande. Grbac iznova vraća Hrvatsku i na drugi tehnički time – out se odlazi s minimalnim zaostatkom. Tada Jelena Alajbeg lomi prvi set koji odlazi na našu stranu rezultatom 25:21. Nezaustavljivo je tada, kao i većinom susreta, u napadu izgledala Maja Poljak.

Činilo se da će nas u nastavku čekati teži susret, ali na opće iznenađenje, dogodilo se upravo suprotno! Na prvi time – out se ovaj put odlazi još uvjerljivijom prednošću, 8:2. Ta ogromna razlika je većinom sačuvana i do drugog time – outa na kojem je 16:11. Prednost koja se nije smjela ispustiti, jer svaki set bi mogao biti potencijalno vrlo važan u konačnom raspletu. A prednost ne da nije izgubljena, već je i povećana do kraja seta koji završava 25:17.

Početak trećeg seta ponudio nam je ujedno i najbolju odbojku naših reprezentativki koje uvjerljivom igrom ubrzo stižu do velike prednosti 11:4. Pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje i prednost je do kraja meča rasla iz poena u poen. Španjolke su zaustavljene na mizernih 15 poena i slavlje nakon velike pobjede moglo je otpočeti. Na kraju je osječka publika imala priliku pozdraviti potez trenera Miroslava Aksentijevića koji je za zadnji poen priliku dao i mladoj nadi hrvatske odbojke, bivšoj Osječanki, a sada Vukovarki, Beti Dumančić.

Danas su na programu posljednje utakmice prvog kvalifikacijskog turnira. Naše odbojkašice za oproštaj s Osijekom igraju protiv objektivno najslabije ekipe, Crne gore, koja je u jučerašnjem susretu poražena od Švicarki 3:0. Susret počinje u 17:30 sati.

Prva je trenutno Hrvatska s dvije pobjede, Španjolke i Švicarke imaju po jednu pobjedu i poraz dok Crnogorke imaju dva poraza.

Odbojka: kvalifikacije za Europsko prvenstvo - raspored odigravanja utakmica

Foto & teskt: M.K.

05-23-2010 03:35:49 pm :: PreacheR
Odlična tekma, šteta što nije bila puna dvorana. U bloku odlične Poljak i Miletić, u napadu neprikosnovena Barun!
Re: Odbojkašice stigle do ključne pobjede!
05-23-2010 09:24:12 pm :: Pearl Jam
Da, sjajna tekma, uživao sam u svakom poenu. Nije bila puna dvorana, ali odlično se navijalo. Cure su igrale puno bolje nego protiv Švicarki.
05-24-2010 10:26:07 am :: budatdwb
a šta nisi stavio slike Marine Katić nego ove na kojima se ništa ne vidi?! Ženska odbojka - raj za osjetila!
05-24-2010 02:18:31 pm :: Mladjo