Gradska uprava tražit će doradu pješačkog mosta

“Bolje da ga nisu ni obnavljali”, kratko ali potpuno jasno obnovu pješačkog mosta prokomentirala je jedna Osječanka nakon što ga je nekoliko puta prešla biciklom.

– Često sam na biciklu i često se vozim lijevom obalom. Prije ‘obnove’ prelazak preko mosta nije bio problem, a sada kada se vozim njime, bicikl se trese kao da se vozim po kozjoj stazi, ogorčeno kaže. Identične pritužbe ponudilo nam je još nekoliko biciklista s kojima smo razgovarali ovih dana – površina obnovljenog mosta jednostavno je neravna. Zanimljivo, taj su problem vozeći se na biciklima primijetili i dogradonačelnici Danijela Lovoković i Ivan Vrdoljak.

– Nekoliko sam se puta prevezao preko mosta, posljednji put u nedjelju, i moram priznati da sam uočio da je površina hrapavija nego što je bila. Pitat ću struku je li to prihvatljivo. U svakom slučaju, očekujemo izvješće nadzornog inženjera. Ako radovi nisu izvedeni u skladu s tenderima, pravilima struke i očekivanoj kvaliteti, prije primopredaje i plaćanja tražit ćemo od izvođača da korigira sve što nije dobro, kaže Vrdoljak. Slično kaže i dogradonačelnica Lovoković, ali i otkriva da će se uskoro održati sastanak s predstavnicima Osijek-Koteksa (izvođač radova), na kojemu će i kvaliteta obnove mosta biti jedna od tema.

– Tražit ćemo da se primijene sva pravila struke. Tražimo očitovanja nadzornog inženjera i izvođača radova. Smatramo da radovi nisu u redu, a ako oni smatraju da je sve dobro, angažirat ćemo neovisnog vještaka. Ako se pokaže da smo mi u pravu, morat će sanirati most ili im neće biti plaćeno, konkretna je dogradonačelnica. Radovi su vrijedni oko 350.000 kuna, a obuhvaćali su obnovu pješačke površine i antikorozivnu zaštitu metalne ograde mosta. Inače, s obzirom na to da je i donji dio mosta u lošem stanju, most će, kažu stručnjaci, uskoro trebati i temeljitiju rekonstrukciju.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Jasmina Gorjanski/arhiva 031

Gradska uprava tražit će doradu pješačkog mosta