Cro Cup 2009. - tri zlatne Osječanke u Nedelišću
20.04.2009. 9:33
U Nedelišću je u subotu, 18. travnja 2009. održano međunarodno natjecanje u karateu Cro Cup 2009. Članice Karate kluba Osijek potvrdile su svoju kvalitetu osvojivši tri zlatne i jednu srebrnu medalju. Matea Cikoja je u kategoriji kadetkinja pojedinačno uvjerljivo pobijedila svoje suparnice izvodeći kate Unsu i Kanku sho, isto je učinila i Tea Šojat u kategoriji juniorki s katama Kanku dai i Unsu, te osvajaju dvije zlatne medalje, dok je Kristina Šobota u prvom krugu pobijedila suparnicu iz Virovitice s katom Unsu, a potom je u završnici izgubila od svoje klupske kolegice Tee Šojat i okitila se srebrnom medaljom.
Ekipni je nastup djevojaka (Matee, Tee i Kristine) bio zasjenjen kliskim tatatamijem koji nije dozvoljavao izvedbu u punoj snazi i brzini. Unatoč tome, juniorski je kata tim Karate kluba Osijek donio zlatnu medalju u svoj grad.
Nastup je bio svojevrsna priprema za nastup na državnom prvenstvu za kadete i juniore u katama koje će se održati 25. travnja 2009. u Đakovu. Sljedeći je značajan nastup na jubilarnom desetom turniru OSIJEK OPEN koji će se održati 16. svibnja 2009. u Osijeku u sportskoj dvorani Zrinjevac.
Autorica: Jasmina Gorjanski, tajnica Karate kluba Osijek
Foto: Jadranka Cikoja
Objavio: Leon |
Komentari (3)





