ARGENTINA – AUSTRALIJA 36:16 (15:8 )
SLOVAČKA – RUMUNJSKA 28:23 (12:13)
FRANCUSKA – MAĐARSKA 27:22 (13:8 )

Prva utakmica posljednjeg dana natjecanja po skupinama izvela je na teren Argentinu i Australiju. Bio je to oproštaj obje ekipe od turnira, jer se niti jedni u prethodna četiri susreta nisu osladili ni bodom. Argentinci su, naravno, u utakmicu ušli kao veliki favoriti, što opravdavaju od samog početka, želeći se tako od turnira oprostiti pobjedom. Ali, Australija je odlučila skupo prodati kožu i od samog početka sasvim korektno pariraju Argentincima, reklo bi se u granicama svojih mogućnosti, tako da se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 15:8. U drugom dijelu Argentinci ubacuju u brzinu više i odlaze na prednost veću od 10 pogodaka razlike. Da Australci nisu baš vješti rukometaši na svojoj je koži najbolje osjetio kolega Alan Srčnik, koji je nažalost ostao bez laptopa nakon jednog krivog dodavanja. Kako se utakmica bližila kraju, tako su se tribine osječke dvorane polako punile u iščekivanju onoga što je slijedilo. Utakmica je završila 36:16.

Druga utakmica davala je izravnog putnika u drugi krug natjecanja. Slovaci i Rumunji borili su se za jedno preostalo mjesto među 12 najboljih. Rumunji su trebali pobjedu, dok je Slovacima bio dovoljan i bod. Veliki plus za Slovake u ovoj utakmici značio je povratak Riche Stochla na vrata, jer preostala dva golmana, Paul i Shejbal, nisu ni blizu njegove kvalitete. Potvrda za to je 6 njegovih obrana u prvih 10 minuta! Rumunji ipak bolje ulaze u susret i pred sada već prepunim tribinama na polovini prvog dijela vode s 5:8. Slovaci igraju prilično slabo u napadu, ali ih čuva Stochl na golu. Krajem prvog dijela uspijevaju u napadu igrati s više kreacije i na krilima ljubimca slovačkih navijača, Petra Kukucke, stižu samo na gol zaostatka u 25. minuti. S jednim golom u rumunjsku korist odlazi se i na odmor. Bilo je 12:13. Slovaci bolje otvaraju drugi dio, prave seriju 4:0 i dolaze u vrlo povoljnu situaciju. Već polovinom drugog dijela rezultat je ponovo izjednačen. Očekivano odlična utakmica dviju ekipa u borbi za drugi krug! Slovaci igraju puno bolje u zadnjoj trećini susreta i u 50. minuti imaju po drugi puta 3 gola prednosti. Ključni trenutak zbio se u 23. minuti kada Slovaci s čovjekom više odlaze na velikih 4 razlike. Prednost koja se pokazala nedostižnom za Rumunje. Završava 28:23. Kukucka je za Slovake zabio velikih 8 golova, Stochl je na golu skupio 16 obrana, dok su kod Rumunja Ghionea i Piriianu zabili po 5. Tako Slovaci pakiraju kofere za Zagreb na dvoboje protiv Hrvatske, Švedske i Južne Koreje, a Rumunji se spremaju na put kući.

Posljednja utakmica osječke skupine bila je ujedno i najveća poslastica cijelog programa do sada. Sastala su se dva najveća favorita naše skupine - Francuska i Mađarska. Mađarima je problem predstavljalo neigranje njihovog najboljeg krila Gergya Ivanscika zbog ozljede, dok su Francuzi nastupili u svom najjačem sastavu. Dvorana je bila puna do posljednjeg mjesta, karata za današnji dan nije bilo već više od mjesec dana. Bilo je zaista predivno u gradu na Dravi na jednom mjestu vidjeti takve rukometne veličine, čelne ljude IHF-a te brojne Mađare, Slovake, Rumunje i Francuze pomiješane u publici s našim sugrađanima. Kako čvrsto i jedni i drugi ulaze u susret svjedoči podatak da je u 10. minuti rezultat bio 2:2. Iskusni Puljezević na mađarskom golu sjajno otvara utakmicu s nevjerojatnih 7 obrana u tih prvih 10 minuta. Ipak, Francuzi vrlo brzo pokazuju klasu i u 20. minuti već je 8:4. Bilo je samo potrebno shvatiti da Mađari nisu ekipa za podcjenjivanje, ubaciti u brzinu više i na poluvremenu je velikih 13:8. Mađari su još dobro i prošli u tom prvom dijelu uzimajući u obzir Puljezevićevih 10 obrana naspram Omeyerove 4. Ali, u drugom poluvremenu se Mađari bude i počinju polaku stizati prednost Francuza. U 37. minuti je samo tri razlike. Ali Francuzi ne bi bili Francuzi da ne igraju najbolje kad je najpotrebnije! Naime, nepune 4 minute kasnije već je 7 razlike. Taj podatak definitivno pokazuje svu njihovu moć. Razliku od u prosjeku 7 pogodaka Francuzi čuvaju do kraja susreta i završava 27:22, čime Francuzi u drugi krug prenose maksimalna 4 boda, dok Mađari i Slovaci prenose po jedan bod iz međusobnog susreta. Idealan rasplet za Hrvatsku! Daniel Narcisse polaku diže formu i s 5 golova uzima epitet igrača utakmice, dok mu je s druge strane s isto toliko pogodaka parirao Gyula Gal, ovaj put, na sreću, ne ozlijedivši nikoga.

01-23-2009 04:00:56 pm :: Mladjo
zrinkich je napisao/la (Pogledaj post): › e taj što je ostao bez laptopa je sam kriv kad šeta okolo a ostavi laptop otvoren.. Smile opći dojam jučerašnjeg dana:bolja mi je bila utakmica Slovačka-Rumunjska,valjda jer je bilo napetije..i oduševljkena sam svim momčadima i njihovom pristupačnošću za navijače.. Smile
čuj, laptop bi nastrado i da je on bio tamo jer mu je lopta razbila cijeli ekran a ne pad
01-23-2009 04:16:00 pm :: zrinkich
hehe..ma to mu je kazna što nije pratio tekmu Wink al trebao je zatvorit laptop kad je već otišao.. Smile