Nema razloga za paniku, ali ima za ozbiljnost, rekao je danas premijer Ivo Sanader komentirajući Rusku obustavu opskrbe plina Hrvatskoj i Europi. Hrvatska ima plina za još tri tjedna, računajući i potrebe industrije koja će se sljedećeg tjedna početi s radom. Građani koji se koriste plinom bit će aposlutno sigurni i zaštićeni u opskrbi, dodao je premijer. Vlada bi do kraja dana trebala donijeti Odluku o proglašenju kriznog stanja u opskrbi prirodnim plinom koji sadržava sedam mjera, od kojih je najvažnija naredba za redukcijom tog energenta distributerima. Trenutna situacija u opskrbi plinom što se tiče Osječko-baranjske županije vrlo je stabilna, saznajemo u osječkoj ispostavi HEP-a. Na području županije plinom se opskrbljuje ukupno 55 tisuća potrošača među kojima je 30 tisuća sa šireg područja Osijeka, a od kojih je 27 i pol tisuća kućanstava. Iz osječkoj sjedišta HEP Plina d.o.o. tvrde kako je i tijekom današnjeg dana ulazni tlak u njihovoj transportnoj plinskoj mreži bio uobičajen, tako da nema nikakvih potreba za bilo kakvim redukcijama dok su preventivno obavijestili svojih desetak velikih potrošača, tvrtki i pogona, kako bi na vrijeme bili spremni za eventualno smanjenje isporuke plina.
U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:
– Osječki Uskočki sud s radom počinje najvjerojatnije tek krajem siječnja
– U požaru u Medulinskoj ulici smrtno stradao 60-godišnji vlasnik stana
Osječka televizija – Vijesti, 07.01.2009.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O8gAfzSfgihfd[/youtube]
Više informacija; Osječka televizija
Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.



![Velika Gospa u Aljmašu [2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/Velika-gospa-aljmas-obz--768x511.jpeg)

![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)