Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Play off Ortostep SQUASHer lige _studeni 2008 odigran je u nedjelju 23. studenoga 2008. na terenu "squash zone" u Osijeku (Kupska bb), u organizaciji Udruge SQUASHer Osijek.

Kao što smo i najavili, ovaj je play off bio najzanimljiviji i najneizvjesniji u posljednje dvije sezone ligaškog igranja. No, krenimo redom. Za zagrijavanje atmosfere na samom početku od 16:00 sati zaigrali su...

Roocky ligaši... Anita Delić je u derbiju začelja 2:1 u setovima pobjedila Bodulića i osigurala bijeg sa začelja, a Choudhury s dvije pobjede potvrđuje 4. mjesto, 28. u ukupnom poretku za mjesec studeni 2008. godine. Marko Ivezić se odlično predstavio u svojim prvim ligaškim nastupima te uz potporu svoje ljepše polovice brzo izborio status jednog od favorita za osvajanje Roocky lige ili osvajanja drugog mjesta koje također vodi u viši rang natjecanja, ali je to trebalo i potvrditi u play off-u. Knežević je bio bolji u direktnoj borbi za sam vrh te pobjedom osigurao u svom prvom mjesecu igranja ulazak u Ligu 4. Stari znalac Tuta zbog bolesti nije odigrao svoje mečeve, ali odličnim partijama i prije play off-a osigurao je plasman u elitnije društvo.

Liga 4 započela je sa mečem u kojem do sada vlada največe rivalstvo između Mihaele Pavić i Festetića koji su odlučivali u direktnoj borbi o ostanku u četvrtoj ligi. Festetić je iskoristio virozno stanje protivnice i potvrdio se kao stabilni četveroligaš. Koprivčić koji je zbog ozljede propustio veći dio mečeva u studenom i Pavić u siječnju odlaze na kaljenje u ligu Roocky. Filip Bilić, juniorski prvak Hrvatske potvrdio je kvalitetu i s lakoćom osvojio, bez poraza, Ligu 4, a iza njega su ostali drugoplasirani Belaj i Veseli koji će i sljedeći mjesec tražiti priliku da izbori prolaz u viši rang natjecanja.

Nakon uvodnih mečeva dana došla je na red Liga 1 SQUASHer, okupio se veliki broj promatrača i gledatelja u iščekivanju velikog iznenađenja u kojem bi Pinterić ili Stipešević eventualnom pobjedom protiv Kristića osigurali ostanak u elitnom razredu osječkog skvoša, što se zapravo još nije dogodilo u tri sezone ligaškog igranja u gradu na Dravi. Stipešević zbog ozlijede propušta play off, svoje mečeve će odigrati naknadno, a u dvoboju za opstanak Pinterić kreće furiozno, s nekoliko preciznih i snažnih udaraca, nakog izjednačenog starta, osigurava prednost i uz dvije pogreške Kristića osvaja prvi set. Iznenađenje je bilo na vidiku, atmosfera uzavrela, Pinteriću je trebao još jedan set za senzaciju, ali Kristić u drugi set ulazi odlučnije i taktički nadmudruje odličnog Pinterića, koristeći iskustvo i s nekoliko odlično odigranih lobova u kombinaciji s kratkim loptama iscrpljuje protivnika i osvaja drugi set rezultatom 11:6. Treći set je bio samo stvar rutine u kojem Kristić bez opterećenja do kraja potapa Pinterića, rezultat 3. seta 11:2. U borbi za najboljeg u Osijeku i u mjesecu studenom 2008. borili su se Mađarić, Bede i Madavić. Nakon međusobnih borbi poredak je ostao nepromijenjen, Mađarić s dvije pobjede potvrđuje prvo mjesto, a Bede je pobjedom protiv Mađarića potvrdio drugo mjesto na jakosnoj ljestvici Ortostep SQUASHer lige u sezoni 2008./09.

U nastavku od 19:00 sati igrali su se mečevi Lige 3. Napetosti nije nedostajalo, čak štoviše. Bakša je u play off ušao kao vodeći, a nakon dva odigrana meča daleko od svojih mogućnosti, po prvi je puta ovoga mjeseca završio na trećem mjestu i propustio priliku da zaigra u Ligi 2. Ovu priliku su iskoristili Batorek, osvojivši prvi ovogodišnji naslov, i Parađiković, koji će ipak kao drugi u siječnju 2009. zaigrati u drugoj ligi, a u borbi za opstanak Marinčić, iako je izgubio od Gudelja zbog boljeg omjera pobjeda i poraza, ostaje u društvu trećeligaša. Nažalost, samo jedan iz play out-a može ostati, a velika se borba cijeli mjesec vodila između dvojice odličnih igrača. Podsjetimo se, Marinčić je ne tako davno bio jedan od ozbiljnih konkurenata za ulazak u prvoligaško društvo - dijelili su ga set ili poeni, a Gudelj je od početka karijere u Ortostep SQUASHer ligi u stalno uzlaznoj formi napredovao iz mjeseca u mjesec - sada je očito došao na nepremostivu prepreku.

Za kraj napornog poslijepodneva za skvošere, ispunjenog odličnim mečevima, najuporniji gledatelji imali su prilike uživati u nevjerojatnoj završnici Lige 2. U borbu za prvaka, u mrtvoj utrci s jednakim omjerom pobjeda i poraza 4:1 i identičnim omjerom osvojenih i izgubljenih setova, ulaze Sejdić, Ivanković i Pichler, a isto tako s druge strane u borbu za opstanak potpuno izjednačeni su Filipović, Gregačević i Biljan. U borbi za opstanak najuvjerljiviji je bio Gregačević koji s dvije pobjede osigurava ostanak u Ligi 2, a u borbi za prvaka odvijala se prava drama. Ivanković u tri seta pobjeđuje Pichlera, Sejdić nakon toga također u tri seta pobjeđuje Ivankovića, a u zadnjem meču dana Sejdić i Pichler odlučuju o svojoj sudbini i sudbini Ivankovića. Sve su opcije otvorene. Sejdiću treba set za prvaka, pobjeda Sejdića izbacuje Pichlera iz kombinacija za prvu ligu, Ivanković sav u čudu može samo promatrati što se dešava na terenu. U žestokoj borbi koja je trajala zapravo samo prvi set, Sejdić je izgubio puno snage, propustio je priliku osvojiti naslov prvaka Lige 2, prvi u karijeri, te nakon rezultata 11:6 za Pichlera izgubio i drugi uvjerljivo 11:1. Nakon završetka meča i pobjede Pichlera, evo opet izjenačenja, omjer osvojenih i izgubljenih mečeva je: Pichler 5/2, Sejdić 5/2, Ivanković 5/2. O prvaku su odlučivali ukupno osvojeni poeni u mjesecu studenom, jer Pichler i Sejdić imaju isti omjer osvojenih i izgubljenih setova 11-5, Ivanković je neznatno lošiji 11-6. Nakon zbrajanja, proglasili smo prvaka Lige 2 - Rino Pichler (142_108), drugi je Sejdić (148_130).

Rezultati 3play off-a: Ortostep SQUASHer liga _studeni 2008

Nastavak ligaških nadmetanja je u siječnju 2009. godine, točnije 4. siječnja 2009. od 16:00 sati na terenu "squash zone" u Osijeku, (Kupska bb, u sklopu Sportskog centra "Dvorac") započinje novi mjesečni ciklus Ortostep SQUASHer lige _siječanj 2009.

Ligašku pauzu, koja će potrajati do početka siječnja sljedeće godine, upotpunit ćemo pravom poslasticom za sve zaljubljenike u squash. 13. prosinca 2008. na terenu "squash zone" (Kupska bb, Osijek) Udruga SQUASHer organizira tradicionalni međunarodni squash turnir OSIJEK open 2008 koji će ove godine ugostiti izrazito jake igrače, reprezentaciju Hrvatske predvođenu državnim prvakom, reprezentaciju Srbije predvođenu državnim prvakom, nekoliko igrača iz Slovenije iz TOP20 predvođeni drugim igračem na slovenskoj jakosnoj ljestvici, a konkurenciju popunjavaju sveprisutni osječki SQUASHeri i ponajbolji igrači iz Hrvatske i regije.

Dvorana "squash zone" je u komercijalnoj upotrebi, ako se želite okušati u ovome sve popularnijem sportu kao rekreativac svoje termine možete rezervirati na telefon 098_66:66:26 ili e-mail [email protected]