U subotu, 25 listopada 2008. u Splitu (SC Gripe) je održano međunarodno karate natjecanje Otvoreno prvenstvo Hrvatske - CROOPEN 2008., koje je imalo osobitu važnost za članice Karate kluba Osijek, Teu Šojat i Mateu Cikoju. Njih dvije su naime u najužem izboru za nastup na Prvenstvu Europe za kadete i juniore i u pojedinačnoj konkurenciji, Tea u juniorskoj, a Matea u kadetskoj.

Obzirom da se za ulazak u reprezentaciju vrednuju osim Prvenstva Hrvatske upravo održan turnir CROOPEN 08. te GRAD PRIX CROATIA 09. koji će se održati u siječnju 2009. u Samoboru, stoga je bilo važno dobro se plasirati na ovom turniru, što su i Tea i Matea u cijelosti ostvarile.

Matea Cikoja je u konkurenciji kadetkinja kate pojedinačno svladala sve hrvatske natjecateljice, da bi u finalnom meču izgubila od slovačke reprezentativke, osvojivši tako drugo mjesto i srebrnu medalju. Tim je plasmanom Matea stekla ukupno 6 bodova čime se izjednačila sa Rafaelom Alandžak (članica KK Vukovar 91.), pa će plasman u Samoboru odlučivati o predstavnici Hrvatske na EP.

U kategoriji juniorki Tea Šojat našla se u istoj situaciji kao i njena klupska kolegica. Dok je na Prvenstvu Hrvatske osvojila 1. mjesto, Tea se u Splitu plasirala na treće mjesto izjednačivši se tako s brojem bodova (Cool sa svojom izravnom konkurenticom Mihaelom Gec iz KK Croatia Zagreb, pa će i njoj turnir u Samoboru moguće otvoriti vrata Pariza za nastup u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji juniorki.

Inače i Tea i Matea zajedno sa svojom klupskom kolegicom Kristinom Šobotom svakako predstavljaju Hrvatsku kao članice juniorskog kata tima na predstojećem EP u Parizu.

Hoće li svoj nastup okruniti i pojedinačnim nastupima ovisi će o predstojećim pripremama i kao i uvijek sportskoj sreći prilikom nastupa u Samoboru. Nadajmo se da će taj puta sreća biti na njihovoj strani.

Autorica: Jasmina Gorjanski,