Amanda Prenkaj i Ivana Soldo osvojile nagrade na "Naj, naj, naj festivalu" u Zagrebu

Kako ste mogli čitati na portalu Osijek031.com, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku nastupilo je 26. ožujka 2008. na “Naj, naj, naj festivalu” u Zagrebu (u organizaciji kazališta “Žar ptica – Zagreb”) s predstavom “Velika, velika zemlja Oz” autorice Nine Mitrović, a u režiji Zlatka Svibena.

Amanda Prenkaj i Ivana Soldo u Osijek su se vratile kao dobitnice nagrada za glumačka ostvarenja. Dječje kazalište s ponosom ističe kako je Amanda Prenkaj dobila nagradu za ulogu Dorothy, a Ivana Soldo za ulogu Limenog.

Predstava “Velika, velika zemlja Oz” nastala je po motivima Čarobnjaka iz Oza i Čudesne zemlje Oz američkog pisca, glumca i filmaša Lymana Franka Bauma. Redatelj je Zlatko Sviben, suradnik za scenski pokret Velimir Velev, scenografkinje i kostimografkinje Nina Bačun i Roberta Bratović, a autor scenske glazbe Igor Valeri.

Pretpremijera predstave izvedena u okviru Osječkog ljeta kulture u srpnju 2007., a premijera u dvorani Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku u listopadu 2007. godine.

U predstavi uz glumce našeg Kazališta sudjeluju i studenti glume i lutkarstva Umjetničke akademije u Osijeku.

Na Festivalu ASSITEJ-a 2007. u Čakovcu, Nina Bačun i Roberta Bratović dobile su nagradu za najbolju scenografiju u predstavi “Velika, velika zemlja Oz”.

Više o predstavi na portalu Osijek031.com.

Amanda Prenkaj i Ivana Soldo osvojile nagrade na "Naj, naj, naj festivalu" u Zagrebu