Nakon puna dva dana igranja u Vita fitness & spa u Zagrebu, završeno je državno prvenstvo za 2007. u squashu. Prva tri mjesta osvojili su, prema očekivanjima, reprezentativci i glavni nositelji turnira. Državni prvak za 2007. po sedmi put zaredom je Domagoj Špoljar, pobijedivši u finalu Ozrena Lapčevića s 3-0. U susretu za treće mjesto, Marko Milek je bio uspješniji od Patrika Polimca, 3-1.

Najbolji susret turnira je bio polufinalni susret između Ozrena Lapčevića i Marka Mileka, 2. i 3. nositelja. Ozren je iznenadio i odličnom igrom pobjedio te ostvario svoj najbolji rezultat na državnim prvenstvima. Vrijedi spomenuti i maratonske mečeve između Srđana Maksimovića i Filipa Mađarića, te opet Srđana i Alana Šoštara u meču za 5. mjesto.

Veliki uspjeh na turniru ostvarili su Osječani Filip Mađarić i Marko Bede, osvojivši 7. i 8. mjesto, uz napomenu da je Bede imao izrazitu priliku izboriti plasman među četiri najbolja u državi, ali u meču 1/4 finala nije smogao dovoljno snage oduprijeti se tehnički potkovanijem protivniku, iako je poveo 1:0 u setovima i imao priliku uknjižiti i drugi, nakon čega bi se sigurno situacija drukčije razvijala. Mladi Mađarić je briljirao u svojim igrama, ali trema i težak ždrijeb (reprezentativci u 1/4 finala), pomalo i nerealna samouvjerenost, onemogućili su ga u daljnjem pohodu prema samom vrhu, ali 18 mu je godina tek. Madavić i Kristić su igrali kvalifikacije, nakon kojih je Madavić izborio ulazak u glavni turnir te na kraju u vrlo jakom društvu potvrdio 13. mjesto. Kristić je, izgubivši samo jedan meč u dvodnevnom programu i pobijedivši u malom finalu, osvojio 17. mjesto.