U osječkom KBC-u odrađena je prva rekonstrukcija luka aorte bez otvaranja prsišta.
Aneurizme, akutni aortalni sindrom i sličnu patologiju luka aorte od sada se na Zavodu za vaskularnu kirurgiju može liječiti na znatno poštedniji način za bolesnika.
“U KBC-u Osijek po prvi put je izvedena rekonstrukcija luka aorte hibridnom procedurom bez otvaranja prsišta. Zahvat je učinjen pomoću novog fenestriranog TEVAR-a TBE (Thoracic branch endoprosthesis). Ovaj zahvat svrstava KBC Osijek u rijetke centre u Europi koji su u mogućnosti liječiti elektivne i hitne bolesnike s bolestima luka aorte poštednim operacijskim zahvatom.” kažu iz KBC-a.

Foto: KBC Osijek






![Velika Gospa u Aljmašu [2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/Velika-gospa-aljmas-obz--768x511.jpeg)

![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)
